Exposhipping Expomaritt  Fuarı’na  Göver Çelik damgası… « Bölge Haber Gazetesi

17 Ocak 2022 - 13:55

Exposhipping Expomaritt  Fuarı’na  Göver Çelik damgası…

Exposhipping Expomaritt  Fuarı’na  Göver Çelik damgası…
Son Güncelleme :

15 Nisan 2019 - 20:58

Denizcilik sektörünün heyecanla beklediği 15. Exposhipping Expomaritt İstanbul Uluslararası Denizcilik Fuar ve Konferansı Tuzla’da gerçekleştirildi.
Fuara yerli ve yabancı olmak üzere 40 ülkeden 200’ü aşkına firma, birçok kurum ve kişi katıldı. Fuardaki yerini alan firmalardan birisi de Türkiye’nin öndge gelen yaklaşık 50 yıllık geçmişiyle Göver Çelik Halat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret LTD şirketi, oldu.
GTÜ, TSE VE MMO’DAN TAM NOT
Göver Çelik Halat’a Gebze Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Fevzi Bedir, Gebze Teknik Üniversitesi Proje Uzmanı Alkan Koç, TSE Başaraştırmacısı Fatih Soylu, Kocaeli Valiliği Elektronik ve Haberleşme Mühendisi Uzman Mehmet Tizar, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kocaeli İl Müdürü İlhan Aydın, Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Elif Bilgisu, Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) İl Temsilcisi Doç Dr. Fikret Yıldız, Makine Mühendisleri Odası (MMO) Gebze Şube Başkanı Sinan Yücel ve beraberindeki heyet ziyarette bulundu.

RUSYA, UKRAYNA VE YUNANISTAN’DAN YAKIN İLGİ
Fuarla ilgili gazetemize konuşan Göver Çelik Halat Genel Müdürü Cengiz Tuncel, Göver Çelik Halat olarak ilk defa bir fuara katıldıklarını ifade etti. Kendilerini en çok heyecanlandıran noktanın yabancı ziyaretçilerden gördükleri yoğun ilgi olduğuna işaret eden Tuncel, “Standımız açıldığı saat itibariyle hiç boş kalmadı. Özellikle Romanya, Kazakistan, Rusya, Ukrayna ve Yunanistan’dan gelen misafirleri ağırladık. Standımızın bu kadar büyük ilgi görmesi bizi çok hoşnut etti. Genel olarak katılım çok iyi” dedi.
1500 KALEM ÜRÜN VAR
Güven Çelik Halat’ta yaklaşık bin 500 kalem ürün bulunmakta. Çelik halatlar, çelik halat aksesuarları, kilit çeşitleri, gemi halatları ve ip çeşitleri, soket yapıştırıcısı, gemi ekipmanları, zincir aksesuarları, polyester sapanlar ,kaldırma çektirme ve bağlantı ekipmanları, iş güvenliği ekipmanları, makine ve el aletleri Göver Çelik Halat’ta gemicilik ve denizcilik sektörüyle alakalı bulunan ürünlerden bazıları…
TUNCEL: “ULUSLARARASI FİRMALARLA KONUŞTUK”
Uluslararası düzeyde konukları ağırlayan Göver Çelik Halat olarak fuar için İhracatçılar Birliği Meclisi ile çeşitli görüşmeler yaparak çalıştıklarını aktaran Tuncel, “Fuara gelmeden önce 5 firma ile görüşme ayarlamışlar. Bu sayının çok üstüne çıktık. Fuarın ilk günü olduğu halde 7 firma ile görüşme gerçekleştirdik. Yarın için de 3 firma ile randevumuz var. İlk gün itibariyle şu anda hedefimizin üstündeyiz” dedi.

TUNCEL: “AMACIMIZA ULAŞTIK”
Türkiye’de sadece 4 firmanın sahip olduğu Yatay ve Dikey Yaşam Hatları’nın Uluslararası sertifikasına sahip olduklarına dikkat çeken Tuncel, “Bu fuara katılmamızın ana amaçlarından biri de bu konunun biz de saklı kalmayıp bunu herkese paylaşmak idi. Zaten bu bahsettiğimiz 7 firmanın tamamına yakını bu ürünümüze çok ilgi gösterdiler. Dolayısıyla bu anlamda da biz amacımıza ulaştık” diye konuştu.Tuncel “Göver Çelik Halat olarak devletle de çok iş yapıyoruz. Kamudan ziyaretçilerin olması bizim için ayrı bir gururdu. Kalan 3 günde de gerek TSE Başkanı gibi KOSGEB müdürü gibi kamu ziyaretçilerimiz de olacak.” şeklinde konuştu. Göver Çelik Halat iş hacminin çoğunu ihracat bulundurmakta…

YAŞAM HATLARI VE YAYA KÖPRÜLERİ İLE PROJE VE UYGULAMADA TECRÜBELİ VE İDDİALIYIZ
Tuncel konuşmalarını “210 Yılında Manavgat,2018 Yılında ise Düzce Melen yaya köprülerinde taşıyıcı halat tedarik ve montajını tamamladık.Her iki Belediyedende projeninde ötesine çıkarak yaptığımız işlerden ötürü teşekkür yazımız var.
Mühendislik grubumuzla oluşturduğumuz DEKRA sertifikalı yaşam hatlarımızda ise Liderlik yönünde hızla ilerliyoruz.
Brisa,Kordsa,MMK Metalürji,P&G gibi dev sanayii kuruluşları yanında Darıca Farabi hastanesi,Gümrük kapıları gibi Kamu kuruluşlarında yaşam hatları uygulamasını tamamladık.
Halen devam eden birçok uygulamamız vardır.
Sonuç olarak,50 yıldır 1500 kalem ürünümüzle ,gerek kara gerekse Deniz sektöründeki tecrübemizi,proje uygulamalarıyla daha geniş kitlelere ulaştırarak,ulusal bir marka olan GÖVER’i uluslararası marka yapmak vizyonumuzdur.” şeklinde sürdürdü

BENZER HABERLER