Erhan Atmaca başarının sırlarını anlattı « Bölge Haber Gazetesi

25 Ocak 2022 - 17:17

Erhan Atmaca başarının sırlarını anlattı

Erhan Atmaca başarının sırlarını anlattı
Son Güncelleme :

20 Şubat 2020 - 23:52

 

MEZUNLAR VE ÖĞRENCİLER BİR ARADA

Sarkuysan Anadolu lisesi’nde eski mezunlar ve lisenin yeni öğrencileri bir araya geldi. Sarkuysan Anadolu Lisesinin düzenlemiş olduğu kariyer günleri programında, Başaran holding başkanı Ömer Faruk Başaran, Buse dekorasyon başkanı Uğur Durmaz, Boztaş inşaattan Şazim Boztaş,  MAGİAD Marmara Girişimciler İş Adamları Genel Başkanı Murat Doğan, MAGİAD Yönetim kurulu üyeleri, Sarkuysan okul aile birliği üyeleri, GESLİMED yönetim kurulu üyeleri, GESLİMED ve okulumuzun dernek başkanı Bilal Dülger, Okul Müdürü Erhan Al, önceden bu okulda okumuş ve şuan da okul aile birliği başkanlığı yapan aynı zamanda ERTA şirketler grubunun kurucusu Erhan Atmaca, bir çok eski mezun ve basının da bulunduğu programda çok önemli konulara değinildi.

Eski okul yıllarında yaşamış olduklarını ve okumanın önemi anlatarak konuşmasına başlayan Atmaca, konuşmasın da gençlere yol çizmede yardımcı olmak için iş hayatında ki tecrübelerini dile getirdi. Atmaca, ‘’ 1978 Erzurum doğumluyum, 30 senedir Gebze de ikamet ediyorum. Kredili sistem de bu okulda okuma şansı buldum ve bu okuldan mezun oldum. Marmara bölgesinde Galatasaray lisesi haricinde tek derneği olan Sarkuysan Anadolu lisesidir. Ve bu dernekte çok değerli arkadaşlarımız var. Her yıl belli aylarda kariyer günleri yapıyorlar ve bu ayda bana nasip oldu. ‘’ dedi.

MÜCADELEYİ HİÇBİR ZAMAN BIRAKMADIK

O yıllarda okumanın ne kadar zor olduğunu dile getiren Atmaca’’ Bu şartlara rağmen biz mücadeleyi hiçbir zaman bırakmadık, sizde mücadele etmeyi bırakmayın. En güzel başarı direnmektir, hiçbir şeyden vazgeçmeyin.’’ dedi.  Ben ERTA şirketler grubunu kurdum. Ve beni yetiştiren Ömer Faruk Başarandır.  Bende kendisinin çok emeği vardır. O zamanlar iş hayatında her işi yaparak kademe kademe yükseldik, güzel çevre edindikten sonra ERTA sosyal hizmetler ve ERTA grup olmak üzere bu şirketi kurdum’’ diyerek sözlerine devam etti.

SEVİLEN HER İŞ YAPILIR

Geleceğin mesleğinin yazılım olduğunu ve sevdikleri meslekleri yapmalarının hayatlarında çok önemli olduğunu söyleyen Erhan Atmaca, şirketiyle alakalı öğrencilerin merak ettiği soruları cevaplandırdı.

EN GÜZEL SERVET EN GÜZEL TİCARET DOST KAZANMAKTIR

‘’Daha önceden geçirdiğim rahatsızlığı dostlarımın, ailemin destekleri sayesinde atlattım. Ben bu hastalığı yenmeyi başardım, başarmak istedim’’.  Sözlerine ‘’başarının aslında her alanda önemli olduğunu, insanın istediği sürece başarıyı elde edilebileceğini’’ ekledi ve konuşmasını sonlandırdı.

GESLİMED ve Okulumuzun Dernek Başkanı Bilal Dülger de gençlere tavsiyelerde bulundu.

‘’ Zengin toprakların fakir çocukları olmak bizim kaderimiz olmamalı’’ lütfen bu sözü bir düşünün. Dün bir toplantıya katıldım ve ticaret odası başkanımız ‘’1 mart 2020 den itibaren Almanya’nın, Doğu Almanya’yı, Bulgaristan,’ı, Romanya’yı ve küçük ülkeleri almasına rağmen iş gücü ve istihdamı yetiştiremediklerini bu sebeple Türkiye’den iş garantisiyle beraber vasıflı insan gücü alacaklarını söyledi ve çok üzüldüm. Bu  burada yetiştirdiğimiz çocuklarımızı yurt dışına kaptırmamız demek. Lütfen milli manevi olan değerlerinize sahip çıkın, çıkacağımıza da inanıyorum. Çok köklü geçmişiz var, değerli mezunlar vereceğimize inancım var. Ben size güveniyorum sizlerde kendinize güvenin’’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

 

 

 

 

 

 

BENZER HABERLER