Seferber olduk « Bölge Haber Gazetesi

21 Ocak 2022 - 10:45

Seferber olduk

Seferber olduk
Son Güncelleme :

25 Ocak 2020 - 21:57

Türkiye, Elazığ’da meydana gelen ve birçok şehirde hissedilen depremle sarsılırken, yurdun dört bir yanından da deprem bölgesine destek yağdı. Bölgemizdeki kurum ve kuruluş temsilcileri üzüntülerini dile getirirken Elazığ için seferlik başlattı.

Bakanlıklar, Türk Kızılayı, AFAD, UMKE gibi kurumların yanı sıra belediyeler ve vatandaşlar da seferber olarak depremin yaralarının sarılması için harekete geçti. Deprem bölgesinde yaşayanların mağdur olmaması için çok sayıda araç, teçhizat ve ekip bölgeye sevk edildi.

ELAZIĞ’de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü’nden 2 arama kurtarma ekibi bölgeye gönderildi.

ÇİFTÇİ:”ALLAH SABIRLAR VERSİN”

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi yayınladığı mesajında “#Elazığ‘da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki #depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralı vatandaşlarımıza şifalar diliyorum. Elazığ ve çevre illerde yaşayan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerine yer verdi.

BIYIK: “RABBİM ÜLKEMİZİ TÜM ZORLUKLARDAN KORUSUN”

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ise “‪#Elazığ merkezli olan bir çok ilimizde de hissedilen depremi yaşayan tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.  Bu büyük depremde hiçbir vatandaşımızın zarar görmemesi en büyük temennimizdir. Rabbim ülkemizi tüm zorluklardan korusun inşaallah” mesajına yer verdi.

ŞAYİR: “TÜM VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN”

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ise “Geçmiş olusn Elazğ!

Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremle sallanan Elazığ’da can kaybı olmamasını temenni ediyor, tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” ifadeleriyle üzüntülerini dile getirdi.

BÜYÜKGÖZ: “GEÇMİŞ OLSUN”

 

Gebze Belediye  Başkanı Zinnur Büyükgöz “Elazığ Sivrice ilçesinde meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten korusun” ifadelerine yer verdi.

DARICA’DAN BATTANİYE YARDIMI

Öte yandan DArıca Belediyesi tarafından battaniye ve kışlık giyecek yardımı başlatıldı. Bazı vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşları da yardım çalışmalarına katıldı.

ÇAYIROVA BELEDİYESİ’NDEN YARDIM ÇAĞRISI

Çayırova Belediyesi sosyal medya hesabından yaptığı çağrıda deprem bölgesine yardım ulaştırmak için şu ifadelere yer verdi: “Ülkemiz deprem kuşağında bulunduğundan, deprem acımasız yüzünü zaman zaman göstermektedir. Son olarak #Elazığ’da meydana gelen depremde maalesef bir kez daha can ve mal kayıpları yaşanmış olup bu durum hepimizi derinden üzmüştür.

Deprem gerçeğiyle ne zaman ve nerede yüzleşeceğimizi bilemiyoruz. Devletimizin ilgili kurumları derhal deprem bölgesine intikal ederek yaraları sarmaya başlamıştır. Bu tür depremlerde ve sair afetlerde en çok ihtiyaç duyulan malzemeler şunlardır; Battaniye, mont, bot, polar, çorap, iç çamaşırı, kazak, atkı, bere, eldiven, çadır, çatal kaşık gibi mutfak malzemesi, bebek maması ve bebek bezi ve temizlik malzemeleri vs.

Belirtilen malzemeler, büyük oranda Çayırova Belediyemizce tedarik edilecek olup, kampanyaya iştirak edecek halkımızın da katkılarıyla toplanacak malzemeler deprem bölgesine ulaştırılarak gerek bu depremde zarar gören kişilere gerekse bundan sonraki afetlerde ihtiyaç durumunda kullanılmak üzere AFAD Yönetimine teslim edilecektir.
Yardım malzemeleri Çayırova Belediyemizdeki “Giymiyorsan Giydir” Mağazamızda toplandıktan sonra, yardım tırımız 27 Ocak 2020 Pazartesi günü (bu akşam) akşam saatlerinde yola çıkacaktır.

Gün yardımlaşma ve dayanışma günü olduğundan, yardım kampanyamıza duyarlı Çayırova halkımızın desteklerini bekliyoruz. Depremde hayatını kaybedenlere rahmet, geride kalanlara sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Allah memleketimizi bu tür afetlerden muhafaza eylesin”

 

BENZER HABERLER