Dünya Maymunlar Günü kutlandı  « Bölge Haber Gazetesi

25 Ocak 2022 - 17:34

Dünya Maymunlar Günü kutlandı 

Dünya Maymunlar Günü kutlandı 
Son Güncelleme :

18 Aralık 2018 - 22:22

İSTANBULLU LİSELİLER MAYMUNLARA HEDİYELER VERDİLER (

 

Dünya maymunlar günü. Darıca Hayvanat Bahçesi dünyada sayıları azalan maymunların koruma altına alındığı yerlerden bir tanesi. Burada dünya maymunlar günü düzenlenen etkinlekle kutlandı..

 

14 Aralık Dünya maymunlar günü. Dünyada nesilleri azalan maymun türlerine dikkat çekmek amacıyla bir etkinlik düzenlendi. İstanbul’dan Darıca’ya gelen bir grup liseli maymunlar günü etkinliğine katıldı. Etkinlik kapsamında liseliler hediye paketiyle geldiler: 14 Aralık Dünya maymunlar günü. İstabulda okuyan bir grup lisesi 14 Aralık dünya maymunlar günü nedeniyle Darıca Hayvanat Bahçesi’ne geldiler. Tabi genç liseliler boş gelmedi. Ellerindeki hediye paketini birazdan maymunlara hediye edecekler”

AMAÇ AZALAN MAYMUN POPÜLASYONUNA DİKKAT ÇEKMEK

Ziyarette miniklr önce yetkililerden bilgi aldılar. Daha sonra maymunların sevdiği yiyecek türleri kutulara konuldu. Daha sonra ambalajlandı. Ardından kurdelesi takıldı… Liseli ziyaretçiler cüce maymunlardan sonra babunları ziyaret ediyor. Cüce maymun barınağına giren gençler buranın sakinleri tarafından adeta meraklı bir çocuk gibi karşılanıyor. Çocukların getirdiği hediye paketinin içinde en sevdiği yiyieceklerin kokusunu aldığından mıdır nedir bilinmez ama bu sevimli canlılar belki de hayatlarının en mutlu gününü yaşadılar: Kapalı alanda yaşayan cüce maymunların hediyesi bakıcsına teslime diliyor. Bakıcısı ise teslim alınan hediye paketlerini cüce maymun diye tabir edilen iskelet kafalı maymunların kafesine bırakıyor.Bakıclıarın kafesin içine bıraktığı paketleri büyük bir merakla açan maymunlar adeta kapışıyor içindeki yiyeckleri…

BABUNLARA HEDİYE PAKETİ

Liselilerin bundan sonraki hedefleri ise babunlar. Etrafı havuzla çevrili açık bir alanda yaşayan maymunların hediye paketlerini kimini çocuklar kimini bakıcıla  atıyor.Paketlerden en eskisi bir maymun adeta kaleci edasıyla havada kapıyor, suya düşmesini önlemek için….

BENZER HABERLER