DÖNMEZ’DEN DÖVİZLİ TEŞEKKÜR « Bölge Haber Gazetesi

28 Ocak 2022 - 21:35

DÖNMEZ’DEN DÖVİZLİ TEŞEKKÜR

DÖNMEZ’DEN   DÖVİZLİ TEŞEKKÜR
Son Güncelleme :

10 Ağustos 2020 - 14:36

11 views

Yeniden refah partisi Çayırova ilçe başkanı Aykan Dönmez, ilçe binasında yaptığı partisinin yönetim kurulu toplantısında Ayasofya kararına imza atan danıştay üyelerine teşekkür etti. Dönmez, karara imza atan danıştay üyelerinin fotoğraflarının asılı olduğu dövizi havaya kaldırarak, danıştay 10.dairesi başkanı Yılmaz Akçil, üye Ali Ürker, üye Öner Cİvri, üye Abdullah Aygün, üye Lütfiye Akbulut isimlerini okuyarak işte bu isimler 24 Kasım 1934 tarihli bakanlar kurulu kararını iptal ederek milletimizin yıllardır beklediği haklı beklentisine cevap vermişler ve tarihe geçmişlerdir dedi.

KALBİMİZDE MÜMTAZ BİR YER EDİNDİLER

Milletimizin yıllardır beklediği haklı beklentisine cevap veren ve biz milli görüşçülerin kalbinde mümtaz bir yer edinen değerli hukuk insanlarının fotoğraflarının asılı olduğu bu döviz, ilçe binamızda ki değerler bölümüne asılacaktır diyen Dönmez, karara imza atan danıştay üyeleri, hakkın batıla galebe çalmasının sembolü olan ve Fatih Sultan Mehmet Han Hazretlerinin İslam alemine mukaddes emaneti olan Ayasofya camiisini ibadete açarak islam tarihinde yeni bir sayfa açmışlardır dedi.

Sözlerine devam eden Dönmez, milletimiz için zafer ve gurur kaynağı olan Ayasofya camiisinin ibadete açılması için başta ‘zincirler kırılsın Ayasofya açılsın’ fikrini, inançlı ve milli zihinlere ilmek ilmek işleyen davamızın kurucu lideri mücahit Prof.Dr. Necmettin Erbakan hocamıza rahmet diliyor, partisini kurduğu günden beri bu milli davayı dilinden düşürmeyen sayın genel başkanımız Dr. Fatih Erbakan beye, bu kararda samimi gayretler gösteren sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beye ve tarihi bir karara imza atan ülkemizin güzide hukuk insanlarına en içten teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

BENZER HABERLER