Dilovası Belediyesi, karla mücadele ekibi 7/24 sahada « Bölge Haber Gazetesi

5 Temmuz 2022 - 06:57

Dilovası Belediyesi, karla mücadele ekibi 7/24 sahada

Dilovası Belediyesi, karla mücadele ekibi 7/24 sahada
Son Güncelleme :

24 Ocak 2022 - 10:19

113 views

Dilovası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı karla mücadele ekipleri yoğun kar yağışı ile birlikte sahada 7/24 aralıksız çalışıyor.

Dilovası Belediyesi karla mücadele ekipleri, bölgede etkili olan kar yağışı nedeniyle; ana arterler, bağlantı yolları, eğitim ve sağlık kuruluşları başta olmak üzere cadde ve yürüyüş yollarının açık kalması için mesai mefhumu gözetmeden çalışmalarını sürdürüyor. Araçların yoğun olarak kullandığı güzergâhlar ile yayaların rahat yürümesi için kaldırımlar kısa sürede temizlendi. Donma riskine karşı ise yollarda ve kaldırımlarda önlemler alınarak yaya ve araç trafiğinin daha güvenli olması sağlandı.

BAŞKAN ŞAYİR’DEN VATANDAŞLARA UYARI

Yoğun kar yağışı nedeniyle Dilovalılar’ı uyaran Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, “Hemşehrilerimizin ulaşım sorunu yaşamaması için, ana arterlerde ve acil bölgelerde devam eden çalışmalara ilaveten ara sokakları açmak üzere, muhtarlarımızın koordinesinde çalışacak iş makinalarını mahallelerimize yönlendirdik. Yoğun kar yağışının etkili olduğu bu günlerde halkımızın çatılardan düşebilecek kar ve buz kütlelerine karşı dikkatli olması gerekiyor. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için mümkün olduğunca evlerinde kalmalarını diliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments