Değişmeyen Tek Şey Değişimin Kendisidir

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gebze Ticaret Odası Eski Başkanı CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Nail Çiler Kocaeli bölgesinde görev yapan tüm gazetecilerle iftar yemeğinde bir araya geldi. Kalabalık bir organizasyon gerçekleştiren Çiler, iftar sonrası yaptığı konuşmada önemli iddialar ortaya koydu. Çiler, şunları şunları söyledi: “Mustafa Kemal Atatürk ‘basın milletin müşterek sesidir’ der. Benim hem iş hayatımda olsun, oda hayatımda olsun ben basından hep bir destek gördüm. Bütün basın mensubu arkadaşlarıma özel bir teşekkürü borç biliyorum. Bugün veda etmiyorum. Bu bir görev değişikliğidir. Gebze Ticaret Odası’nda birlikte görev yaptığım bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Gözüm arkada değil. Odayı çok güvenilir arkadaşlara teslim ettik. Gebze Ticaret Odası takip eden değil, takip edilen oda oldu. Siz bunu biliyorsunuz.

Bölgemiz Ve Kentimiz İçin Çalışacağız

Bu mübarek günde burada siyaset yapmayacağım. Hepimiz yıllardır siyasetle iç içeyiz. Ben 12 saat değil, 24 saatte çalışsam hiç yorulmayacağım. Bunu burada beni yalnız bırakmayan dostlarım sayesinde anlıyorum. Birbirimizi incitmeden, seven, sayan, uzaklaşan değil, kucaklaşan bir Türkiye düşünüyoruz. Ülkemizde üretimde bir yere gelindi evet. Ancak daha alınacak çok fazla yol var. Her fabrika bir kale olmalı. Ancak o zaman ülkemiz hak ettiği seviyeye ulaşır. Bu bölgenin, Kocaeli’nin bir milletvekili vardı. Alaattin abimiz vardı. 404 projesi ile bölgemize imza atmıştı. Belki hiçbirimiz bir Alaattin abi olamayız. Ancak çabalayacağız. Bölgemiz ve kentimiz için çabalayacağız.

Gebze Bölgesinden Seçilir Aday

Bana hep siyasete gir dediniz. Benim bulunduğum kurum tarafsız olmamı gerektiriyordu. Ancak bugün ülkenin büyük bir mücadeleye ihtiyacı var. Cüzdanını değil ülkesini düşünen kimselere ihtiyacı var. Bu sebeple ben öne çıktım. Bölgemiz seçmen yoğunluğuna sahip. Ben bütün siyasi partilerden Gebze bölgesindeki adaylara seçilebilir sıralarda yer vermesini istiyorum. Biz Ankara’da bir ekip olacağız. Bölgemiz için çalışacağız. Kocaeli Şehir Hastanesi açıldı. Ancak bizim bölgemizdeki eğitim ve araştırma hastanesi hala faal değil. İnsanlar Umutttepe’ ye gidiyor. İlk işimiz hastanenin bölgemize yaraşır vaziyette işlevsel bir hale gelmesi olacak. Ardından üretime önem vereceğiz. Tüketim toplumu değil, üretim toplumu olacağız.

Büyüşehir Statüsünde İl Olacağız

6 Şubat’ta bu ülke çok büyük bir felaketle karşı karşıya geldi. Bütün Türkiye’e tek yürek oldu. Peki oradaki müteahhit arkadaşlar mı hatalı sadece? Mecliste hala torba yasada imar affı vardı. Bilinçli kentler inşa etmemiz gerekiyor. Bugün afet yaşanan o bölge Türkiye’nin tahıl deposu. O bölgeyi bir an önce ayağa kaldırmamız lazım. Yoksa ülke olarak çok büyük sorunlar yaşayacağız. Arkadaşlar biz büyükşehir statüsünde bir il olmak istiyoruz. Arkadaşlar var mısınız? Eşek ölür semeri kalır, insan ölür eseri kalır. Biz eseri olanlardan olacağız. Ben sabretmesini de, seyretmesini de, şükretmesini de biliyorum. Gebze’ye geldiğimden beri ne istediysem başardım. Hünkar Çayırı halkın malıdır dedik. Hünkarın kemikleri sızlardı, bu alanı halkımıza kazandırmak için mücadele ettik. Askeri kışla gitti dediler. TOKİ’ye askeri kışlanın T’sini vermeyeceğiz dedik. Askeri Kışla bugün ne oldu? Millet Bahçesi oldu. Kötü mü oldu arkadaşlar? Ben kendimi vitrine çıkarmak için gitmiyorum, Gebze’yi vitrine çıkarmak için Ankara’ya gidiyorum arkadaşlarım.

Politika Ankara’ dan Sanayi Gebze’den Yönetilir

Hiç kimse Gebze’nin il olmasına karşı değil arkadaşlar. Devlet Bahçeli ne dedi Cumhuriyet’in 100. yılında 100 il yapılacak dedi. Bunu onlar yapmadı, biz yapalım arkadaşlar. Ben farklı bir milletvekili olacağım. Bunu herkese ispatlayacağım arkadaşlar. Ben insanlara aş, iş yaratmak için geliyorum. İnsanlara istihdam yaratmak için geliyorum arkadaşlar. Evet, politika Ankara’dan yönetilir ancak sanayi Gebze’de yönetilir. Ben dün ne isem bugün de oyum. Söz veriyorum, değişmeyeceğim.

 Nail Çiler Tek Başına Bir Hiçtir

Ben batı yakasının temsilcisi olmak istiyorum arkadaşlar. Var mısınız? Ben bireysel işlerle uğraşmam arkadaşlar. Bir il emniyet müdürünün atamasıyla uğraşmayacağım. Benden bu tür istekler için oy verecekseniz vermeyin arkadaşlar. Siyasi görüşü ne olursa olsun herkesi kucaklayacağım. Sizden ricam, birine haksızlık edersem, birinin hakkını yersem ne olur bunlar yazarsın. Benden hesap sorulsun. Ben CHP’nin adayı da olsam bütün siyasi görüşleri kucaklayacağım. Elbette sizlere partimi de anlatacağım, genel başkanımızı da anlatacağım. Nail Çiler tek başına bir hiçtir arkadaşlar. Bunu iyi bilmeniz lazım.

Gebze’ye Nail Çiler’den Daha Fazla Hizmet Edecek Olan Var mı?

Size desem ki ’daki İplikçi Deresi’ne deniz gelse nasıl olur? Bu ne konuşuyor dersiniz. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir arkadaşlar. 5 duyu organı yok, 6. duyu organı var; cep telefonumuz. Zaman zaman cep telefonlarından da çıkmamız lazım arkadaşlar. Bakın bugün bir kilo et 200 lirayı aşmış durumda. Bizim partimiz vatandır, bizim partimiz bayraktır. Ben sizlerden farklı değilim. Benden iyi hizmet edecek varsa Gebze’ ye Onuda desteklerim. Şimdi soruyorum sizlere Gebze’ ye Nail Çiler’ den daha iyi hizmet edecek biri varmı. Size yapacağım şeyler diye sayfalar dolusu kitap vermeyeceğim birkaç projemiz var onlar bile sizi hayran bırakacak.

Zeki ŞAHİN

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Değişmeyen Tek Şey Değişimin Kendisidir

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Giriş Yap

Bölge Haber - Yeni Nesil Objektif Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!