Darıcalı çocuklar Hayvanat Bahçesi’ni gezecek « Bölge Haber Gazetesi

24 Mayıs 2022 - 00:34

Darıcalı çocuklar Hayvanat Bahçesi’ni gezecek

Darıcalı çocuklar Hayvanat Bahçesi’ni gezecek
Son Güncelleme :

10 Mart 2022 - 8:37

68 views

Darıca Belediyesi Öğrencileri Hayvanat Bahçesi’ne Götürüyor

Darıcalı çocuklar Hayvanat Bahçesi’ni gezecek

Çocuklara hayvan ve doğa sevgisini aşılamak amacıyla yeni bir proje başlatan Darıca Belediyesi, ilçe genelindeki 5. Sınıf öğrencilerini ücretsiz olarak Hayvanat Bahçesi’ne götürecek.

İlçede okuyan öğrencilerin kültürel gelişimine katkı sağlamak için farklı projelere imza atan Darıca Belediyesi, sosyal belediyecilik kapsamında ilkokul 5. Sınıf öğrencilerine yönelik yeni bir proje başlattı. Her yıl ilkokul öğrencilerine doğa sevgisini aşılamak amacıyla fidan dağıtan ve çeşitli etkinlikler düzenleyen Darıca Belediyesi, örnek bir projeye daha imza atarak Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı ile işbirliği protokolü imzaladı.

3544 ÖĞRENCİ HAYVANAT BAHÇESİNE GÖTÜRÜLECEK

Hayata geçirilen protokolle birlikte ilçe genelindeki tüm okullarda 5. Sınıflarda okuyan 3 bin 544 öğrenci ücretsiz olarak Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı’na götürülecek. Çocuklara hayvan ve doğa sevgisini aşılamak amacıyla başlatılan proje ile çocuklar hem hayvanat bahçesini gezecek hem de hayvanlar ve bitkiler hakkında bilgi sahibi olacaklar. Darıca Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü bünyesinde yürütülen projeyle birlikte çocuklar, birçok hayvanı ilk defa karşılarında görmenin de heyecanını yaşayacak.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x