Darıca’da Ramazan’da Şenlik Var « Bölge Haber Gazetesi

5 Temmuz 2022 - 18:18

Darıca’da Ramazan’da Şenlik Var

Darıca’da Ramazan’da Şenlik Var
Son Güncelleme :

10 Nisan 2022 - 9:14

82 views

Darıca’da Ramazan’da Şenlik Var

Darıca’da hem eski ramazanları yeniden yaşatmak hem ramazan geleneklerini gelecek kuşaklara aktarmak hem de Darıcalı çocukların yüzünü güldürmek amacıyla başlatılan Ramazanda Şenlik Var etkinlikleri büyük bir ilgi görüyor.

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın talimatıyla hem eski ramazanları yeniden yaşatmak hem ramazan geleneklerini gelecek kuşaklara aktarmak hem de Darıcalı çocukların yüzü gülsün diye başlatılan Ramazanda Şenlik Var etkinlikleri büyük bir ilgiyle devam ediyor. Her mahallede iftar öncesi sahnelenen gösteriler ile etknlikler Darıcalıların ayağına giderken vatandaşlar da çocuklarıyla birlikte eğlenceli anlar geçiriyor.

ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLÜYOR

Darıca Belediyesi tarafından her mahallede Ramazanın dolu dolu yaşatılması amacıyla başlatılan etkinlikte İbiş gösterisi, Hacivat ile Karagöz ve maskot gösterileri sahnelenirken şarkılar ve eğlenceli aktivitelerle çocuklar doyasıya eğlendiler. Oldukça yoğun ilginin olduğu Ramazanda Şenlik Var etkinliğinin sırasıyla bütün mahallelerde gerçekleşeceği belirtilirken aileler de çocukların çok güzel vakit geçirdiğini ifade ederek Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’a teşekkür ettiler.

BIYIK DARICALILARI DAVET ETTİ

Darıcalıların ramazan ayını dolu dolu yaşaması için farklı birçok etkinlik hazırladıklarını ifade eden Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Vatandaşlarımıza ramazanı yaşatmak, o ruhu, manevi havayı teneffüs ettirmek noktasında çalışmalarımız var. Her akşam ramazan şerbeti ikramımızın yanı sıra mahallelerde de ramazan geleneklerini yaşatmak amacıyla özellikle çocuklara yönelik Hacivat ile Karagöz, orta oyunu ve meddah gösterileri gibi programlar hazırladık. Her mahallede gerçekleşecek etkinliklerimize tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz” diye konuştu.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments