Darıca’da Eylül Meclisi « Bölge Haber Gazetesi

18 Ocak 2022 - 19:45

Darıca’da Eylül Meclisi

Darıca’da Eylül Meclisi
Son Güncelleme :

05 Eylül 2019 - 13:50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Darıca Belediye Meclisi Eylül ayı oturumu yapıldı. Meclis salonunda Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık başkanlığında gerçekleştirilen, toplantıda balıkçı Barınağı sorununun 3 ay içerisinde çözüleceği kararı alındı

Gündem maddelerine geçmeden bir konuşma yapan Başkan Muzaffer Bıyık dün Cumhuriyet Meydında yapılan törenle belediye bütçesinden alınan yeni 11 temizlik araçlarının belediyeye ekonomik anlamda büyük tasarruf sağlayacağını Cuma günde yeni gelecek araçlarla bu sayının 18 olacağını burada elde edilecek ekonomik tasarruf ile çöp konteynerlerinin yer altına alınması projesini hayata geçireceklerini söyledi.

 

“BALIKÇI BARINAĞI 3 AY İÇİNDE ÇÖZÜLECEK”

Dudayev Parkındaki balıkçı barınağı hakkında da bilgilendirmede bulunan Başkan Muzaffer Bıyık, yıllardır büyük sorun haline gelen, teknelerin başı boş bir halde duran barınak için Ankara’da bakanlıkta yaptıkları görüşmelerle 3 ay içinde çözüleceğini daha sonra güvenlik, elektrik ve su sorunlarını hallettikten sonra tam anlamıyla hizmet vereceğini bunun yanısıra eski plajdada temizliklerin yapıldığını söyledi.

KOMİSYONLARA GÖNDERİLDİ

Başkan Muzaffer Bıyık’ın konuşmasının ardından gündem maddeleri görüşülerek bir bölümü oy birliği ile kabul edildi bir bölümü de komisyonlara havale edildi.

İmar Plan Tadilat maddeleri görüşmesinde Yeni Mahallesi’nde 2654 ada 4 no’lu parsel için hazırlanan imar plan değişikliğine CHP Grubu şerh koydu. CHP’li Aydın Işık şerh hakkında yaptığı konuşmada bölgenin yapı yasaklı alanda yer aldığını, heyelan bölgesi olduğunu ve ciddi yer eğimlerinin bulunduğunu belirterek olası bir afette yıkımlara neden olacağını bu nedenle bu imar plan değişikliğine muhalefet şerhi koyduklarını söyledi.

 

 

SİVRİSİNEKLER KONUŞULDU

Darıca  adeta sineklerin istilasına uğradı. Vatandaşa cam kapı açtırmayan sinek istilası Belediye Meclis gündeminde de yer aldı. Darıca Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısında konuşan CHP’li meclis üyesi Selim Özcan, ilçe genelinde yaşanan sinek istilası nedeniyle vatandaşların rahatsız olduğunu ifade ederek yetkililerden konu hakkında çalışması olup olmadığını sordu. Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ta sinek istilasının son zamanlarda yağan aşırı yağıştan sonra oluşmaya başladığını gözlediklerini bunun için ekiplerin geceli gündüzlü çalışma yaptıklarını vurguladı. Başkan Bıyık ayrıca sinek göçünün de buna etkin olduğunun da altını çizdi. Bir sonraki meclis toplantısı 3 Ekim 2019 tarihinde yapılacak.

 

BENZER HABERLER