Darıca HEM yeni sezona hazır « Bölge Haber Gazetesi

17 Ocak 2022 - 13:25

 Darıca HEM yeni sezona hazır

 Darıca HEM yeni sezona hazır
Son Güncelleme :

27 Ağustos 2019 - 22:16

10 views

Darıca Halk Eğitim Komisyonu toplantısı yapıldı. Kaymakam Ömer Karaman’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda merkezin bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalar ele alındı yeni eğitim yılında açılması düşünülen kurslar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

 

ÖZDAĞ, EĞİTİM SEZONUNU DEĞERLENDİRDİ

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Özdağ, geçtiğimiz eğitim öğretim sezonunu değerlendirirken yeni dönem için açılması düşünülen kursları kamuoyuna açıkladı. 2018-2019 Eğitim-Öğretim içerisinde 200 bin olan ilçe nüfusunun yüzde 17’si için kurs açıldığını belirten Özdağ, bu kurslarda  11 bin 733 erkek 21 bin 306 bayan kursiyer eğitim aldığını ifade etti. 15 Hazirandan itibaren yaz döneminde ise yüzme, masa tenisi, güreş, tenis, Kur’an-ı Kerim, satranç wushu olmak üzere 111 kurstan yaklaşık 1500 öğrencinin eğitim aldığını vurgulayan Özdağ, 2019-2020 eğitim öğretim yılında ise ilçe nüfusunun yüzde 25’ine kurs vermek hedeflendiğini,  İstihdama yönelik yiyecek içecek, büro yönetimi, sekreterlik, muhasebe gelişimi, pazarlama, parakende, gıda teknolojileri saç bakım hizmetleri, kişisel bakım, güzellik alanlarında da kurs açmak planlanlandığının altını çizdi. Toplantıda, Sürekli göç alan bölgenin okuma yazma kurslarına da ara vermeden devam edilmesi okuma yazma oranının en az seviyeye indirilmesi hedeflendiği, devam eden kurslara ilaveten EKPSS ve talebe yönelik üniversiteye hazırlık kurslarıda açılması planlar dahilinde olduğu ifade edildi.

Üretime ve katma değer sağlayacak kursları önemsiyoruz

KAYMAKAM KARAMAN: “BAŞARILI ÇALIŞMALARA İMZA ATTIK”

 

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Halk Eğitim Merkezi’nin çok başarılı çalışmalara imza attıklarını Kocaeli genelinde de birim olarak üst sıralarda yer aldığını belirterek çalışanalra başarılarından dolayı teşekkür etti. Halk eğitim kurslarının amacının tüm insanlara fayda sağlaması açısından önemli olduğunu ve bunu önemsediklerini, kurslarda hedefin çeşitlilik olduğunun altını çizen Kaymakam Karaman, ‘’bilinen, rutin kursların yanısıra herkese hitap edecek daha geniş platforma yayacak, üretime ve katma değer sağlayacak kursları önemsiyoruz. Yapamayacağımız, açamayacağımız kurs yok yeter ki talep olsun.’’ Şeklinde konuştu.

DARICA PROTOKOLÜ TAM KADRO

Düzenlenen toplantıya Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanvekili Ayhan Naci Yılmaz, Darıca İlçe Emniyet Müdürü Turan Aksoy, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz’un yanısıra diğer idari birim müdürleri ve muhtarlar katıldı.

 

BENZER HABERLER