DARICA FARABİ GEBE OKULU BİLİNÇLENDİRİYOR « Bölge Haber Gazetesi

28 Ocak 2022 - 21:46

DARICA FARABİ GEBE OKULU BİLİNÇLENDİRİYOR

DARICA FARABİ GEBE OKULU BİLİNÇLENDİRİYOR
Son Güncelleme :

22 Şubat 2019 - 0:25

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi gebe eğitim okulundan ocak ayında 26 anne adayı mezun oldu. Ayrıca mezun olan anne adaylarının yanında eşlerine de; eşleriyle doğum öncesi, doğum sırasında ve sonrasında neler yapmaları gerektiği konusunda eğitimler verilerek bilinçlendirildi.

Konu hakkında açıklama yapan Ebe Nevin Azak; “ Gebelikte yaşanan sıkıntıların eşler arasında paylaşılması halinde yaşanacak sorunların daha kolay aşılabileceğine dikkat çekerek Doğum sürecinde ve doğum sonrası baban da çok büyük bir önem arz ettiğini dile getirdi. Bebek bakımı, altının değiştirilmesi, temizliğinin yapılması, hijyeninin sağlanması sadece annelerin görevi değildir. Babayla birlikte olabilecek bir şeydir. Böylece babalar hem annelere yardım edecekler hem de bundan sonraki süreçte yeni bireyin sıkıntılı ve mutlu anlarını eşleriyle birlikte yaşayacaklardır.” ifadelerini kullandı.

Eğitime katılan baba adayları da eğitimden duydukları memnuniyetleri dile getirerek; bu eğitimler sayesinde bilinçli bir ebeveyn olduklarını, eşlerine doğum öncesi ve sonrasında her anlarında yanlarında olmaları gerektiğini, normal doğumun önemi ve bebek bakımı konularında bilinçlendiklerini dile getirerek emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini söylediler.

BENZER HABERLER