Çayırova’da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu « Bölge Haber Gazetesi

25 Ocak 2022 - 16:47

Çayırova’da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Çayırova’da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
Son Güncelleme :

30 Ekim 2019 - 20:59

14 views

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çayırova’da da coşkuyla kutlandı. Cumhuriyetin kuruluşunun 96.  yıl dönümü dolayısı düzenlen kutlama programı Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen  ve Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin kaymakamlık makamında tebrikleri ile kabul etmesi ile başladı. Programa daha sonra Mehmet Akif İlkokulu önünde düzenlen törenle devam edildi. Buradaki program Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen ve Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin halkın ve öğrencilerin bayramını kutlaması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 96 yıl önce kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalacağına vurgu yapan Kaymakam Hasan Gözen, ”Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum .”dedi.

ÖĞRENCİLERE ÖDÜL VERİLDİ

Öğrencilerin  Cumhuriyet Bayramı ile ilgili şiirler okuduğu kutlama programında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ilçe genelinde ilkokul, ortaokul ve liseler arası düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğlencilere Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Emniyet Müdürü Erkan Gürbüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İbrahim Şahin tarafından ödülleri verildi. Resmi geçit törenin ardından program sona erdi. Kaymakam Hasan Gözen ve Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi ve protokol üyeleri kutlama programını başarı ile icra eden  komiteyi tebrik ederek, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler.

GÜZELTEPE ORTAOKULU’NDAN GÜZEL ORGANİZASYON

Çayırova’daki  bu yıl ki 96. Yıl kutlama programı  Çayırova  GÜzeltepe Ortaokulu öğrencileri tarafından düzenlendi. Öğrencilerin ve öğretmenlerin güzel bir program hazırladıkları görüldü.

BENZER HABERLER