Çayırova Belediye Bakan Yardımcısı Salih Palaz’ın mutlu günü « Bölge Haber Gazetesi

8 Aralık 2021 - 12:54
SON DAKİKA

Çayırova Belediye Bakan Yardımcısı Salih Palaz’ın mutlu günü

Çayırova Belediye Bakan Yardımcısı Salih Palaz’ın mutlu günü
Son Güncelleme :

16 Eylül 2021 - 11:46

Çayırova Belediye Bakan Yardımcısı Salih Palaz’ın oğlu Halil İbrahim Palaz hayatını Neslihan Baş ile birleştirecek. 18 Eylül Cumartesi günü Ada Düğün Salonunda nikahları kıyılacak.

SALİH PALAZ KİMDİR?

1968’de Samsun Havza Dereköyü’nde doğdu. İlk ve ortaokulu İstanbul’un Eyüp/Alibeyköy semtinde tamamlayıp, Alibeyköy Lisesi’nden sonra, Yıldız Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden 1989’da mezun oldu. Askerlik görevini Manisa’da Asteğmen olarak tamamladıktan sonra, Samsun/Havza Belediyesi’nde planlamacı olarak çalışmaya başladı. Burada İmar Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü görevlerine getirildi.
Bu göreviyle birlikte 19 Mayıs Üniversitesi Havza Meslek Yüksek Okulu İnşaat Tek. Bölümünde bir yıl proje dersleri verdi.
Belediye encümen üyeliği ve bilirkişilik yaptı.

ZATEN ÇAYIROVA’DAN GELMİŞTİ

1997’de Çayırova Belediyesi’ne İmar ve Fen işleri Müdürü olarak tayin oldu. Bu görevi yanında encümen üyeliği, ihale komisyonu ve değer tespit komisyonu üye ve başkanlığı görevleri aldı. 2005 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne naklen tayin oldu. Burada bir yıl Şehir Planlama Şube Müdürü olarak görev yaptıktan sonra, Tarihi Mekânlar ve Kent Estetiği Şube Müdürlüğü görevine kurucu müdür olarak atandı. Kocaeli’de ilk sağlıklı tarihi eser envanter arşivini oluşturdu. Bölge Anıtlar Kurulu’nda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni temsil etti.
Amsterdam Belediyesi’nde iki kez yurtdışı görevinde bulundu. Kent Estetiği Kurulu, Koruma Denetim Bürosu, Gönüllü Meclisi, Tarihi Kentler Birliği Kocaeli Buluşması oluşumlarını organize etti.

instagram views kaufen

BENZER HABERLER