Camilerimiz ibadete açılıyor « Bölge Haber Gazetesi

18 Ocak 2022 - 18:33

Camilerimiz ibadete açılıyor

Camilerimiz ibadete açılıyor
Son Güncelleme :

27 Mayıs 2020 - 14:49

Camilerimiz 29 Mayıs Cuma gününden itibaren yaklaşık 3 aylık bir aradan sonra ilk kez cemaatle buluşuyor. Konuyla ilgili olarak Çayırova Kaymakamlığı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi : “29 Mayıs Cuma günü itibari ile Cuma namazı Kaymakamlığımızca tespit edilen cami avlularında ve açık alanlarda eda edilmeye başlanacaktır.
Cuma günleri belirlenen bu alanlarda sağlığımızın korunması amacıyla sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde cemaatle kılınacak Cuma namazları dışında diğer günlerde sadece öğle ve ikindi namazları cami içerisinde ve cemaatle diğer vakitler ise cemaat oluşturmadan kılınabilecektir.
Sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımızın kendi sağlıkları ve toplum sağlığının korunması için ibadetlerine evlerinde devam etmeleri, Cuma namazı için belirlenen cami ve alanlara gelecek vatandaşlarımızın abdestlerini evlerinde alarak namazın sünnetlerini evlerinde kılmaları ile farzını eda etmek için mutlaka maskelerini takarak ve yanlarında şahsi seccadeleri ile gelmeleri ve namazlarda belirlenen sosyal mesafe kurallarına uymaları, görevlilerimizin yönlendirmelerine riayet edilmesi gerekmektedir.
Kaymakamlığımızca belirlenen camiler ve açık alanlar aşağıda belirtilmiştir. Önemle ve ilanen duyurulur”

BENZER HABERLER