Bıyık’a Ahıska Türkleri’nden büyük destek « Bölge Haber Gazetesi

28 Ocak 2022 - 22:33

Bıyık’a Ahıska Türkleri’nden büyük destek

Bıyık’a Ahıska Türkleri’nden büyük destek
Son Güncelleme :

19 Şubat 2019 - 13:29

Dünya Ahıska Türkleri Birliği’nin Darıca Şubesi açılışı hafta sonu Darıca’da gerçekleşti. AK Parti Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık’ın da katılığı törende konuşan Dünya Ahıska Türkleri Birliği Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, yerel seçimde her yerde AK Parti’yi destekleyeceklerini ifade ederek Darıca’da da Muzaffer Bıyık’a destek istedi.

Dünya Ahıska Türkleri Birliği hafta sonu Darıca’da muhteşem bir organizasyona imza attı. Dünya Ahıska Türkleri Birliği’nin Darıca şubesi törenle açıldı. Dünya Ahıska Türkleri Birliği Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov’un da katıldığı açılışa AK Parti Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık ve beraberindeki heyet de katıldı. Açılışın ardından Sarı Tel programıyla tanınan sevilen halk ozanı Yener Yılmazoğlu da türkülerini Ahıska Türkleri için söyledi. Dünya Ahıska Türkleri Birliği Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, gecede yaptığı konuşmada AK Parti’ye ve Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık’a tam destek vereceklerini söyleyerek hemşerilerinden de destek istedi. Kassanov, yaptığı açıklamada “Ahıska Türklerinin bütün sorunları AK Parti döneminde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından çözüldü. AK Parti her zaman bizim yanımızda oldu. Biz yerel seçimlerde bütün Türkiye’de AK Parti’yi destekleyeceğiz. Darıca’da da AK Parti’nin adayı Muzaffer Bıyık’ı destekleyeceğiz” diye konuştu.

AK Parti Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık da yaptığı konuşmada Ahıska Türkleri’ne destekleri için teşekkür ederek “AK Parti, her zaman Ahıska Türkleri’nin yanında oldu ve bundan sonra da olmaya devam edecek. Sizin sorunlarınız bizim sorunumuzdur.

Bunu böyle bilin. Cumhurbaşkanımız sadece Ahıska Türkleri’nin değil bütün bütün ümmetin umudu oldu. Dünya mazlumlarının umudu oldu. Biz de Darıca’da nasip olursa belediye başkanı olduktan sonra Ahıska Türkleri ve bütün Darıcalı vatandaşlarımızın yanında olacağız. Her zaman birlikte hareket edeceğiz” dedi.

BENZER HABERLER