Binlerce Gebzeli Çakır’ı yalnız bırakmadı « Bölge Haber Gazetesi

25 Ocak 2022 - 17:06

Binlerce Gebzeli Çakır’ı yalnız bırakmadı

Binlerce Gebzeli Çakır’ı yalnız bırakmadı
Son Güncelleme :

20 Ocak 2019 - 23:54

10 views

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Gebze Belediye Başkanlığı için bağımsız adaylığını açıklayan Gebze’nin tanınmış ve sevilen isimlerinden iş insanı Serap Çakır 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda düzenlediği mitingde binlerce Gebzeliyle buluştu

 

Sunuculuğunu İrfan Yormaz ile Çiler Boylu’nun yaptığı mitingde Serap Çakır, “Çok kıymetli Gebzeliler, bu soğuk kış gününde sıcak evlerinizde keyif yapmak yerine aday tanıtım programıma gelerek beni yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz” diye knoumalarına başladı. Coşkulu kalabalığı selamlayan Bağımsız Gebze Belediye Başkan Adayı Serap Çakır’ı eşi İlker Çakır ve çocukları İlkay, Berkay Çakır’da sahneye çıkarak yalnız bırakmadı.

ESKİÇARŞI’DAN TAM DESTEK
Gebzespor taraftar grubu Eskiçarşı’da Bağımsız Gebze Belediye Başkan Adayı Serap Çakır’a destek vermek amacıyla Kocaeli Stadı’ndan oynanan Gebzepor-Şile Yıldız maçının ardından miting alanına geldi. Tezahüratlarla Serap Çakır’a destek veren Eskiçarşı grubu Çakır ailesini yalnız bırakmadı.

“GEBZE’NİN SORUNLARINI BİLİYORUM”
Bağımsız Gebze Belediye Başkan Adayı Serap Çakır, Gebzelilere şu sözlerle seslendi; “Adaylık sürecim hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum.Bu yaşıma kadar normal vatandaş olarak yaşarken siyaset düşünmediğim bir şeydi.Aday olmam konusunda çok fazla kamuoyu baskısı vardı.Düşündüm ve bu  isteğe kayıtsız kalmayarak en doğrusunun Bağımsız aday olarak başvurmam olduğu kanaatına vardım. Cuma günü resmi başvurumu yaptım. Bugün Bağımsız Gebze Belediye Başkan adayı olarak karşınıza çıktım. Sizlerin huzurunda 15 Temmuz Milli irade Meydanı’nda seçim startımı vermiş bulunmaktayım.Gebze’de doğan,büyüyen ve yaşamaya devam eden bir kişi olarak en az sizler kadar Gebzenin sorunlarını biliyorum. Sorunlar dan bazıları şöyle: Hürriyet, Yavuzselim, Kirazpınar gibi bazı mahallelerde var olan mülkiyet sorunu. Trafik sorunu, sosyal ve kültürel alan yokluğu, yeşil alanların bitme noktasına gelişi, her branştan spor klüplerinin yetersiz tesis ve maddi sorunları,
kütüphane, pazar sıkıntısı, hava kirliliği, bayanlara,çocuk ve gençlere yönelik sosyal faaliyet alanlarının olmaması, kent meydanında var olan sorunlar, tarım ve hayvancılık alanında köylülerin sorunları. Bunlar sadece var olan sorunların bir kısmı. Daha yaşanılır bir gebze için çözüm yollarımız hazır. Saha çalışmalarımızda sizlerle yakından görüşerek çözüm yollarımızı birlikte konuşacağız.Mahalle mahalle gezerek sorunlarınızı sorup birde sizlerden dinleyeceğiz. Gebze’yi el birliğiyle Kocaeli’nin ve Türkiye’nin en seçkin ilçesi haline getireceğiz. Yaptığımız her işin hesabını verebilecek bir yönetim anlayışı ile eşitlikçi muamele ile işlerimizi yürüteceğiz.Belediyede işinizi gördürmek için aracıya ihtiyaç duymayacaksınız.İşlemleriniz güler yüzlü bir belediye ekibi tarafından seri bir şekilde yapılacak.Ekonomi,teknoloji,sanayisi,coğrafyası Gebze’yi ayrıcalıklı kılıyor. Bizde tüm kurumlarla iyi ve uyumlu bir profil sergileyerek başarılı çalışmalara imza atacağız. Araştırma verilerine göre Newyork,Pekin,Moskova,oslo,viyana,Zürih gibi şehirler Dünya’ca tanınan,yaşam kalitesi en yüksek ve ülkelerini dünya ekonomisinde önlere çıkaran güce sahip şehirlerdir.Fakat bu şehirlerden çok azı ülke ekonomisine,Gebze bölgesinin yaptığı gibi %13 değerinde katkı yapmaktadır.Bu veri bile Gebze’nin Türkiye için hayati önemini vurgulamaya ve dünya çapında ekonomisi en güçlü birkaç şehir arasında sayılmasını anlamamıza yetiyor.Böylesine güçlü bir ekonomiye sahip bir ilçede ne yapılabilir diye düşünmek bile gereksiz olur.Ne istersek yapılır.Sonuç olarak ekonomi,politik güç,yaşam kalitesi ,yüksek ve küresel rekabet gücü incelendiğinde Gebze ile rekabet edebilecek şehir sayısı Dünya’da bile çok azdır. Bu nedenle bizler Gebze paydaşları olarak ‘üreten ve ürettiğiyle büyüyen bir Türkiye’ hedefine ulaşabilmek için Gebze’yi ‘üretim şehri modeli’ üzerinde geliştirmek için çaba göstererek hem Gebze’ye hem de ülke ekonomisine en büyük katkıyı sunacağız.Daha yaşanılır bir Gebze için olması gereken tek şey seçimi kazanmak. Gebzemizi herkesin mutlu,huzurlu olduğu,zorunlu yaşanılan bir yer değil,severek yaşanılıp tercih edilen bir yer konumuna getireceğiz.Modern ve daha yaşanılır bir Gebze sizin elinizde.Sizin seçimleriniz sizin kaderinizi belirliyor.Doğru tercih mutluluk getirir. Bunları ayrıntılarıyla uzun uzun hep birlikte konuşacağız. Şimdi sözlerime son verirken birazdan vizyon projelerimizin kısa tanıtım videolarını izleyeceksiniz.Sevgili Gebzeliler, seçim startını bugün hep birlikte 15 Temmuz Milli İrade Meydanında verdik.Allah nasip ederse sizlerle 31 Mart gecesi zafer konuşmamızı yapmak üzere buluşmak dileğiyle. Hoşçakalın.”

 

BENZER HABERLER