Bilal Erdoğan, Çayırovalılarla buluştu  « Bölge Haber Gazetesi

17 Mayıs 2022 - 11:23

Bilal Erdoğan, Çayırovalılarla buluştu 

Bilal Erdoğan, Çayırovalılarla buluştu 
Son Güncelleme :

04 Aralık 2019 - 0:54

27 views

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Çayırova Belediyesi’nin davetlisi olarak ilçeye gelen Bilal Erdoğan’dan engellilere müjde

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, engellilerin eğitim ve istihdam başta olmak üzere yaşamlarındaki pekçok olumsuzlukların iyileştirileceğini söyledi

Çayırova Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen programa katılan Erdoğan, Kocaeli Vali Yardımcısı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, AK Parti KOcaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ekrem Karahan, MHP Çayırova İlçe Başkanı Yunus Emredüzdaban, başkanvekili Ahmet Durak ile çok sayıda STK ve siyasi parti temsilcisinin de aralarında bulunduğu kalabalık tarafından karşılandı.

ERDOĞAN:“ASIL KALPLERİ MÜHÜRLENMİŞ OLANLAR ENGELLİ”

Sözlerine “cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamını getirdim” diyerek başlayan Bilal Erdoğan cumhurbaşkanımızın NATO toplantısına katılmak üzere Londra’ya gittiğini ifade etti. Kendisine anlatılan konuları, ilgili yerlere ileteceğini aktaran Erdoğan, Türkiye’de yaklaşık her 10 kişiden birinin engelli olduğunu bilmeyenlerin bulunduğunu dile getirdi: “Bugünün dünyasında konuşulan engellilik, hayatı bu dünyadan ibaret görenlerin anladığı engellilik. Öte dünyayı görenler için engellilik, belki görünür belki görünmez. Kafasının içinde engelleri olanlar var. Dünyayı anlamaktan aciz olanlar var. İnsanları sevmekten aciz olanlar var. Asıl kalpleri mühürlenmiş olanlara acımak lazım. Bu dünyanın bir de öte dünyası olduğuna inananlar olarak bu engelliler günü hepimizin ibret vesilesi olsun. Bu dünyadaki engellilerin varlığı bizim dünya ve ötesiyle ilişkimizi sorgulamamıza keşke vesile olsa.”

BAKAN SELÇUK’TAN HABER GETİRDİ.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un, aralık ayının son haftasında engellilerin kamu kurumlarına atanması için kura çekileceğini açıkladığını anımsatan Erdoğan, müjdenin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti. Engelli vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektiren Bilal Erdoğan daha sonra ilçemizden ayrıldı.

HABER: Ümit ÜLKER

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

BENZER HABERLER

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x