“Benim için bir kedi besler misin?” « Bölge Haber Gazetesi

25 Ocak 2022 - 17:40

“Benim için bir kedi besler misin?”

“Benim için bir kedi besler misin?”
Son Güncelleme :

25 Aralık 2018 - 21:49

Çayırova Demirsaç İlköğretim Okulu öğrencileri yetişikinlere kedi maması hediye etti ve onlardan bunu etraflarındaki sokak hayvanlarına vermelerini istedi.

Çayırova Demirsaç İlkokulu öğrencileri “misokulum” projesi kapsamında  “benim için bir kedi besler misin?” diyerek Çayırovalı yetişkinlere etraflarındaki sokak hayvanlarına verilmek üzere mama hediye etti. Miniklerin tek isteği büyüklerin sokak hayvanlarına iyi davranmaları…

 

Çayırova FAtih Caddesi’nde bir çay ocağına giden m inikler “Bizler Demirsaç ilköğretim okulu 4. snıf öğrencileriyiz. Küçük dostlarımız için hazırladığmız bu mamaları siz büyüklerimize takdim ediyoruz, Sizden isteiğimiz onları sevindirmeniz.Onları beslemeniz. Sizlere şimdiden teşekkür ederim”

BİR YETİŞKİN: Ben size teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 

BÜŞRA İPEK VE HÜSEYİN CEYLAN REHBERLİĞİNDE..

Çayırova Demirsaç İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri, öğretmenleri Büşra İpek rehberliğinde anlamlı bir projeye imza attı. İpek tarafından oluşturulan MİSOKULUM projesi kapsamında ilkokul öğrencileri sokak hayvanları için seferberlik başlattı. Proje öğretmeni Büşra İpek

“Ayın projesi olarak sokak hayvanlarını besleme etkinliği yaptık. Çocuklarla bu minik poşetleri hazırladık (Elindekini kamerya gösteriyor). Çok eğlendik. Çok keyif alarak  çalıştık. Etraftan çok olumlu tepkiler aldık. Hatta  mama almaya gititğimizde hocam biz de yardımcı olalım size. Bu mamalar da bizden olsun diyen insanlar oldu. Iıı son dönemlerde hayat yoğunluğu nedeniyle onları biraz unutabiliyoruz küçük doslarımızı bizimkisi sadece küçük bir hatırlatma insanlara. Bunu da minik kalplerle yapmak istedik  Öğrencilerimiz etraftaki büyüklerimimze bu mamalrı verip bizim için  bir kedi besler misin projesine  yardım etmiş olacaklar..İnsanlardan yardım etmelerini isteyecekler. Sokak hayvanları bu soğukta onlara biraz olsun yardımcı olabilirsek toplum olarak çok mutlu oluruz. Son dönemde basında çevremizde haberler duyuyoruz onlara hayvanlara sokak hayvanlarına yapılan şiddete şahit oluyoruz.  Ne yazık ki onlar da şahit oluyorlar. Onlar birazcık da olsa bu işe katkı bulunmalarını duyarlı bireyler olarak yetişmelerini hayvan sevgisiini onlara aşılamayı istedim”

Diye konuştu. Demirsaç İlköğretim Okulu yetkilileri ise önümüzdeki günlerde de benzer projelerin yaygınlaştırılcağının altını çizdi….

Ümit ÜLKER

BENZER HABERLER