Başkan Çiftçi ’den Mevlid Kandili Mesajı « Bölge Haber Gazetesi

8 Aralık 2021 - 12:30
SON DAKİKA

Başkan Çiftçi ’den Mevlid Kandili Mesajı

Başkan Çiftçi ’den Mevlid Kandili Mesajı
Son Güncelleme :

16 Ekim 2021 - 21:52

Başkan Çiftçi ’den Mevlid Kandili Mesajı

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)’in dünyayı teşriflerinin yıldönümü olan Mevlid Kandili dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Başkan Çiftçi mesajında”,17 Ekim Pazar’ı Pazartesiye bağlayan gece, Mevlid-i Nebi’dir. İslam’ın tebliğcisi, hak ve hakikatin temsilcisi, dünya ve ahiretin efendisi, rehberimiz, en güzel örneğimiz, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)’in dünyayı teşriflerinin yıl dönümüdür. Bizleri bu mübarek geceye ulaştıran Yüce Rabbimize sonsuz hamd ü sena, ümmeti olmakla müşerref olduğumuz Peygamber Efendimize, âline ve ashabına salât ve selam olsun.” dedi

Çiftçi, “Peygamber Efendimizi hakkıyla tanımak; güzel ahlakı, kardeşliği, ahde vefayı, merhameti, dostluğu, cesareti, adaleti, erdemli davranışı, başkasının iyiliği için çalışmayı, Allah’a kulluğu, gerçek manada özgürlüğü anlamak demektir. Bu vesileyle Çayırova’lı hemşehrilerimin mevlid kandilini tebrik ediyor, mübarek gecenin aziz milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlı olmasını Cenâb-ı Hak’tan niyaz ediyorum ”ifadesini kullandı.

BENZER HABERLER