Başkan Bıyık’tan Regaib Kandili mesajı « Bölge Haber Gazetesi

25 Mayıs 2022 - 13:43

Başkan Bıyık’tan Regaib Kandili mesajı

Başkan Bıyık’tan Regaib Kandili mesajı
Son Güncelleme :

02 Şubat 2022 - 8:30

78 views

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm İslam âleminin kandilini kutladı.

Mübarek Üç Ayların başlangıcı olan Regaib Kandili’nin Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olduğunu belirten ve kandilin tüm İslam âlemine sağlık, mutluluk, sevgi, barış ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulunan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Üç aylar, dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktasına ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı günlerdir. Üç ayların da başlangıcı olan Regaib Kandili, insanoğlu için manevi bir fırsattır. Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edildiği bu müstesna geceyi bir kez daha eda etmenin mutluluğunu yaşayacağız.  Regaib Kandili ile Rabbimizin bizlere sunduğu bereket ve rahmet dolu üç aylara ulaşmış, on bir ayın sultanı Ramazan’ın gölgesini üzerimizde hissetmiş bulunuyoruz.

İnsanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığı bu ayların toplumumuzda var olan iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceğine inanıyorum. Regaib Kandili’nin bizlere sunduğu düşünme fırsatını kullanarak toplum olarak birbirimize kenetlenip, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Darıcalı hemşerilerimin ve İslam âleminin kandilini tebrik ediyor, mübarek üç ayların ve Regaib Kandilinin hayırlara vesile olmasını, tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x