Ata’mız Gebze’de saygı ve özlemle anıldı « Bölge Haber Gazetesi

24 Mayıs 2022 - 08:18

Ata’mız Gebze’de saygı ve özlemle anıldı

Ata’mız Gebze’de saygı ve özlemle anıldı
Son Güncelleme :

10 Kasım 2019 - 14:00

19 views

Cumhuriyetimizin kurucusu , Ulu önderimiz Gazi  Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 81’nci yıldönümünde Gebze’de de saygı ve özlemle anıldı.

 

10 Kasım anma resmi programının ilki Gebze 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’nda gerçekleşti. Gebze Belediyesi hizmet binasının önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan program 09.05’te iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Gebze Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki programla devam etti.

BİSİKLETÇİLER DE KATILDI

Tören ve programa Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Ramazan Uydaş, Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Kuruçay, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze Teknik  Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Arslan ile birlikte kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, siyasi partilerin sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticileri, okullardan idareci, öğretmen ve öğrenciler,
şehit ve gazi aileleri ile vatandaşlar katıldı. Meydandaki törenin renkli katılımcıları ise Yüz Sür Koş Spor Kulübü’nün (Szrteam) bisikletçileri oldu.

ANLAMALI VE ANLATMALIYIZ
 Programın ikinci kısmında konuşan Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan tarihin kaydettiği en büyük Türk olan Atatürk’ün kendisine tevdi edilen sekiz ayrı rütbe ve unvanı olduğunu belirtip, “Atatürk bu sıfatların içinde en çok kendisine, ‘Başöğretmen denilmesini muteber saymıştır” dedi. Doğan sözlerini, “Bizlerde Türk öğretmenleri ve Türk gençliği olarak diyoruz ki, Senin istiklal ve istikbal mücadelesi yolundaki kararlılığın, bizlere her zaman ve her yerde ışık olacaktır. Emanetin emin ellerdedir. Rahat uyu. Ruhun şad olsun” diyerek tamamladı. Doğan’ın konuşmasının ardından program Gebze Kanuni Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin ‘Atatürk 138 yaşında’ adlı tiyatro oyunuyla sürdü. Öğretmen ve öğrencilerden oluşan koronun Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirmesinin ardından okulların öğrencileri arasında 10 Kasım’a dair düzenlenen yarışmalarda derece edinenlere ödüllerinin verilmesiyle program sona erdi.

 

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

BENZER HABERLER

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x