Asım’ın nesli olun « Bölge Haber Gazetesi

24 Mayıs 2022 - 02:20

Asım’ın nesli olun

Asım’ın nesli olun
Son Güncelleme :

27 Aralık 2021 - 19:32

143 views

Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü ve Edebi Hayat Okumaları Projesi’nin ödül törenine katılan Başkan Büyükakın gençlere seslendi;

“Asım’ın nesli olun. Sizler bu kutlu davanın evlatlarısınız”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy’un 85. vefat yıldönümü dolayısıyla “Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” etkinliği ile Edebi Hayat Okumaları Projesi’nin ödül törenini düzenledi. Törene katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, yaptığı konuşmada gençlere seslenerek, “Allah sizi Asım’ın neslinden eylesin. Ecdadınız gibi Hakk’ı bilen nesiller olun inşallah. Hala bizim tarihteki adaletimizi, kardeşliğimizi bekleyen coğrafyalar var. Sizler de bu kutlu davanın evlatlarısınız. Sizlerin sorumluluğu sadece bu coğrafyadan ibaret değil. Sizler dünya nöbeti tutuyorsunuz” dedi.

PROTOKOL VE ÖĞRENCİLERDEN TÖRENE YOĞUN İLGİ

Kocaeli Kongre Merkezi’nde düzenlenen Mehmet Akif Ersoy Anma Günü ve Edebi Hayat Okumaları Ödül Töreni’ne Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın yanı sıra AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Büyükşehir Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Edebi Hayat Okumaları Projesi’nde dereceye giren öğrenci ve öğretmenler katıldı.

ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN BÜYÜKAKIN’A ANLAMLI KARŞILAMA

Öte yandan tören öncesinde öğrenciler Başkan Büyükakın için salona girişinde muhteşem bir karşılama gerçekleştirdi. Başkan Büyükakın salona girer girmez ayağa kalkan öğrenciler, hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nın “Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı, düşün altında binlerce kefensiz yatanı, sen şehit oğlusun incitme yazıktır atanı, verme dünyaları alsan da bu cennet vatanı” dizelerini okudu. Dizelere eşlik eden Başkan Büyükakın, alkışlarıyla öğrencilere teşekkür etti.

AKMANŞEN’DEN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

“Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” etkinliği ile Edebi Hayat Okumaları Projesi’nin ödül töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törende ilk konuşmayı İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen yaptı. Akmanşen konuşmasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Bilenlere Selam Olsun Projesi ile Mehmet Akif ve Yunus Emre’yi gelecek nesillere tanıtmak hedefiyle Edebi Hayat Okumaları çalışması düzenlediğini hatırlattı. Yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen başta Başkan Büyükakın olmak üzere Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Akmanşen, sözlerini Yunus Emre’nin “İlim ilim bilmektir. İlim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin ya nice okumaktır” dizeleriyle sona erdirdi.

‘’BİLMEK KOLAY AMA HİKMET BAŞKADIR’’

Akmanşen’in ardından törende Başkan Büyükakın da bir konuşma yaptı. Başkan Doç. Dr. Büyükakın, sözlerine gençlere kendisini karşılama sırasında okudukları İstiklal Marşı dizeleri için teşekkür ederek başladı. “Şüphesiz bir milletin en güçlü hazinesi gençlerdir” diyen Başkan Büyükakın, Edebi Hayat Okumaları Projesi’ne katılan öğrencileri bu anlamlı uğraşları için tebrik etti. Yunus Emre’nin de, Mehmet Akif’in de Türk Milletinin en güzel hazineleri arasında yer aldığına dikkat çeken Başkan Büyükakın, “Aslında edebiyata dair okumalarınız, bu şiirler bizi tarihimize bağlayan çalışmalardır. Yunus Emre’nin şiirlerine bakıldığında bir dize için kitap yazılabilir. Bilmek kolay, ama hikmet başkadır. İrfan daha başkadır. Atomu parçalamanın bilgisini öğrenmek önemlidir. Ama hikmet sahibi değilseniz o atomu insanlığı öldüren bombalara çevirirsiniz” dedi.

‘’SİZLER KUTLU DAVANIN EVLATLARISINIZ’’

Başkan Büyükakın konuşmasında gençlere tarih boyunca Türklerin gittikleri coğrafyalardan insanlığa barış ve adalet götürdüklerini hatırlattı. “Halen dahi Balkanlarda, Orta Doğu’da hep Türkler hasretle beklenendir” diyen Başkan Büyükakın, “Bizi barış, kardeşlik, huzur götürmemiz için bekliyorlar. İşte sizler de bu kutlu davanın evlatlarısınız. Sizlerin sorumluluğu sadece bu coğrafyadan ibaret değil. Sizler dünya nöbeti tutuyorsunuz. Türkiye, Türkiye’den büyüktür. Türkiye’nin sorumlu coğrafyası sadece bu topraklar değildir. Yeryüzünde barışı tesis etmekten sorumlusunuz. Kutlu ifademiz ile nizamı âlemden sorumlusunuz, Allah bize adaleti tesis etmeyi emrediyor. Din, dil, ırk gözetmekten mazlumun yanında olduk. Cumhurbaşkanımız da bunun için, ‘Dünya beşten büyüktür’ diyor. Şeyh Edebali, ‘Devlet-i ebed-müddet’ diyor. Yani devlet sonsuza kadar yaşayacak diyor. Aynı sürekliliği Mustafa Kemal’in, ‘Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ sözünde görüyoruz. Aynı şekilde yine Mustafa Kemal Atatürk, ‘Toros dağlarında ocaklar sönmedikçe Türkiye Devletine bir şey olmaz’ diyor. Mehmet Akif de buna İstiklal Marşı’nda, ‘Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak. Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak’ dizeleriyle karşılık veriyor” şeklinde konuştu.

‘’SİZE VASİYETİMDİR AKİF’İN MEZARINI ZİYARET EDİN’’

Gençlere yönelik son derece etkili bir konuşma gerçekleştiren Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın ayrıca öğrencilerden anlamlı bir istekte bulundu. Akif’in son dönemlerini zor şartlarda yaşadığını hatırlatan Başkan Büyükakın, “Son günlerinde ona hak ettiği gibi davranamadık. Buruk bir şekilde gözlerini bu dünyaya yumdu. Gençler size vasiyetimdir, bir gün mutlaka Akif’in mezarını ziyaret edin. Allah onu nurlar içinde yatırsın” dedi.

‘’ALLAH SİZİ ASIM’IN NESLİNDEN EYLESİN’’

Gençlere Mehmet Akif’in başyapıtları arasında yer alan Safahat’ı okumalarını da tavsiye eden Başkan Büyükakın, “Allah sizi Asım’ın neslinden eylesin. Hakkı bilen nesiller olun inşallah. Ve bu milletin tarihte yaptığı başarıları iyi yetişerek, yeniden hayata geçireceksiniz. Bütün gayemiz budur. Bu ruhla yeniden ayağa kalmaktır hedefimiz, çağdaş medeniyetlerin üstüne çıkmaktır. Ben sizlerin bunu başaracağınıza inanıyorum. Türkiye yükselmeye devam ediyor. 2071’de, o tarihlerde, bizler belki olmayacağız ama siz olacaksınız. O günlerde Türkiye’nin dünyaya yön veren bir ülke olduğunu göreceksiniz, buna inanın. Bunun için daha fazla çalışın ve bu milletin evlatları olarak sorumluğunuz olduğunu unutmayın, bizler size güveniyoruz. Bunu başarmanız için arkanızdayız” dedi. Edebi Hayat Okumaları Projesi’nde başarı göstererek, dereceye giren öğrenciler ide kutlayan Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın başarılarının devamını diledi.

AKİF BAĞIMSIZLIK İÇİN “KORKMA” DEDİ

Törene katılan AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ise, Mehmet Akif’in Türk Milleti için önemine değindi, “Mehmet Akif ve onun gibi olan ecdadımız, bu milletin bağımsızlığı için, hür yaşamamız için büyük bir mücadele verdiler. Mehmet Akif, ülkemizin Milli Mücadele döneminde mısralarıyla bu karanlığı aydınlatmaya çalıştı. Bu milletin asla istila edilemeyeceğini haykırdı ve millete ‘Korkma’ diye seslendi’’ ifadesini kullandı.

Konuşmasında İstiklal Marşı’ndan dizeler okuyan Mehmet Akif Yılmaz, gençlere seslenerek, “2071 yılında Türkiye sizlerin çalışmasıyla parmakla gösterilen bir ülke olacak. Bu tüm insanlık için önemli bir olay olacak. Mevlanalardan, Yunuslardan, Akiflerden bize miras olan zihniyete tüm insanlık muhtaç. İnsanların nasıl sömürüldüğünü görüyorsunuz. Bunu yapan insanlar bizim taşıdığımız değerlerden yoksunlar. Sizler bu değerleri dünyaya tanıtacaksınız” dedi.

İLK ÜÇE GİRENLERE ÖDÜLLERİNİ VERDİLER

Protokol konuşmalarının sona ermesiyle, Edebi Hayat Okumaları Projesi’nde ilk üçe giren ortaokul ve lise öğrencileri ile öğretmenlerine AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın tarafından plaket ve altın ödülleri verildi. Dereceye giren okullar da bilgisayar ödüllerini aldı. Yarışmada dereceye giren diğer öğrenciler ise ödüllerini protokol üyelerinin elinden aldı.

İBRAHİM SADRİ ŞİİRLERİYLE GENÇLERE AKİF’İ ANLATTI

Protokol konuşmalarının tamamlanmasıyla sahneye şair İbrahim Sadri geldi. İbrahim Sadri programda, orkestra eşliğinde milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un hayatı, mücadele ruhu ve vatan sevgisini Akif Şiirleri ve Milli Mücadele Anıları ile aktardı. Muhteşem performansı ve seslendirdiği şiirlerle gönüllere adeta taht kuran Sadri, Mehmet Akif Ersoy adına düzenlenen anma günü için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

ÖĞRENCİLER ÖDÜLLERİNİ ALDI

Etkinlikte, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında bu yıl üçüncüsü düzenlenen, “Edebi Hayat Okumaları Projesi” sınavında başarılı olan öğrenci ve eğitmenler ödüllerini aldı. Dereceye giren 50 ortaokul ve lise öğrencisi ile 50 rehber öğretmen ve 6 okula ödülleri verildi. Dereceye giren öğrenci ve eğitmenler altın ile ödüllendirildi. Ortaokul ve lise gruplarındaki birinci olan öğrenciye 2 tam altın;  ikinciye 1 tam altın, üçüncüye 1 yarım altın hediye edildi. 4. ile 25. dereceler arasındaki tüm öğrenciler ise 1 gram altın ile ödüllendirildi. Törende öğrencilerin öğretmenleri de ödüllendirildi. En yüksek puan alan grubun birinci rehber öğretmenine 2 tam altın, ikinci olan grubun rehber öğretmenine 1 tam altın, üçüncü olan grubun rehber öğretmenine ise 1 yarım altın verildi. Yine 4. ile 25. derece arasında yer alan grupların rehber öğretmenleri 1 gram altın aldı. Ayrıca ilk üçe giren okullara bilgisayar hediye edildi. Öğrenci ve eğitmenler ödüllerini Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın ile protokol üyelerinin elinden aldı.

BİLENLERE SELAM OLSUN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, üç yıl önce “Bilenlere Selam Olsun” sloganı ile Edebi Hayat Okumaları Projesi’ni önce hayata geçirdi. “Akif’in Çizgisi ve Yunus’un Sevgisi”nde gençleri buluşturmayı hedefleyen proje kapsamında öğrenciler, geçtiğimiz haziran ayında sınava girdi. Öğrencilere sınavda Akif ve Yunus Emre’nin şiirleri kapsamında “şirin konusu, yeri, zamanı, şahısları, olayları ve yazarın hayatı” gibi konular soruldu.

EDEBİ HAYAT OKUMALARI PROJESİ’NDE DERECEYE GİRENLER

Öte yandan Edebi Hayat Okumaları Projesi’nde dereceye giren öğrenci, öğretmen ve okullar ise şöyle:

EDEBİ HAYAT OKUMALARI SINAV SONUÇLARI 
DERECEYE GİREN ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİVERİLECEK ÖDÜLLER
1ASLI CEREN DEMİRBAŞKÖRFEZKörfezkent Emlak Konut Ortaokulu2 Tam Altın
2ELİF KIZILTAŞGEBZEGebze Mesude İşman Ortaokulu1 Tam altın
3BERRA SAFRANÇAYIROVAİstiklal Ortaokulu1 Yarım Altın
4ZEYNEP GEÇİCİKÖRFEZKörfezkent Emlak Konut Ortaokulu1 Gram Altın
5ZEHRA CEREN YENİKÖRFEZKörfezkent Emlak Konut Ortaokulu1 Gram Altın
6NİHAL BETÜL ÇELİKÇAYIROVAAkşemsettin İmam Hatip Ortaokulu1 Gram Altın
7ZEYNEP AYGÜNDERİNCESırrıpaşa Ortaokulu1 Gram Altın
8DEFNE AYASKÖRFEZKörfezkent Emlak Konut Ortaokulu1 Gram Altın
9GÜLCE POLATKÖRFEZKörfezkent Emlak Konut Ortaokulu1 Gram Altın
10EBRU GENÇKÖRFEZİgsaş Ortaokulu1 Gram Altın
11FİRDEVS ÇAYCIDARICADarıca Mehmet Akif Ortaokulu1 Gram Altın
12EBRAR KARAKUZUDERİNCEFatih Ortaokulu1 Gram Altın
13DURU SENA TUNCAGEBZEOsmangazi Ortaokulu1 Gram Altın
14RASİM EFE IŞIKGEBZEGebze Mesude İşman Ortaokulu1 Gram Altın
15HALİLCAN ÖZMENGEBZEDumlupınar İmam Hatip Ortaokulu1 Gram Altın
16BERAT ALTINTAŞİZMİTŞehit Selçuk Gökdağ Ortaokulu1 Gram Altın
17CANSU GÖZELGEBZEGebze Mesude İşman Ortaokulu1 Gram Altın
18EREN MUHAMMED YİĞİTKÖRFEZİgsaş Ortaokulu1 Gram Altın
19YUSUF ŞAHİNGEBZEOsmangazi Ortaokulu1 Gram Altın
20TUĞBA KANGALGebzeFatih İmam Hatip Ortaokulu1 Gram Altın
21YAZGÜLÜ AKBABAKÖRFEZİgsaş Ortaokulu1 Gram Altın
22TUANA ÇETİNKOZKÖRFEZİgsaş Ortaokulu1 Gram Altın
23EDA KAYAGEBZEGebze Mesude İşman Ortaokulu1 Gram Altın
24KUDRET KARAKAYADARICAOsmangazi İmam Hatip Ortaokulu1 Gram Altın
25ESMANUR TUZLUCAGEBZEGebze Mesude İşman Ortaokulu1 Gram Altın
  
DERECEYE GİREN LİSE ÖĞRENCİLERİVERİLECEK ÖDÜLLER
1YAVUZ SELİM ARSLANBAŞİSKELEKocaeli Anadolu Lisesi2 Tam Altın
2ELİF ERDOĞANİZMİTKocaeli Fen Lisesi1 Tam altın
3NİSANUR SUBAŞIKARTEPEKocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler1 Yarım Altın
4EYLÜL ŞEVVAL PEKTAŞKARTEPEKocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler1 Gram Altın
5NİGAR NUR AYDINÇAYIROVAŞehit İlhan Küçüksolak Anadolu Lisesi1 Gram Altın
6ZEYNEP ATAMANKARTEPEKocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler1 Gram Altın
7SUDEM NUR FİDANKARTEPEKocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler1 Gram Altın
8ZEHRA NEHİR DURAKİZMİTMuammer Dereli Fen Lisesi1 Gram Altın
9İLAYDA DİCLE VAROLKARTEPEKocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler1 Gram Altın
10BURCU HAKSEVERKARTEPEKocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler1 Gram Altın
11SEMİH ÇAĞRI GÜNEŞKARTEPEKocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler1 Gram Altın
12SUDENAZ ASLANÇAYIROVAErtuğrul Kurdoğlu Anadolu Lisesi1 Gram Altın
13RABİA ÜRALKARTEPEKocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler1 Gram Altın
14SUDE POLATKARTEPEKocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler1 Gram Altın
15ŞİMAL TÜRKYILMAZKARTEPEKocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler1 Gram Altın
16BİLAL EFE ÇELİKKÖRFEZMed Marine Tuncer Şen Fen Lisesi1 Gram Altın
17RÜVEYDA GÜROLÇAYIROVAErtuğrul Kurdoğlu Anadolu Lisesi1 Gram Altın
18ZEYNEP KOZMAİZMİTŞehit Özcan Kan Fen Lisesi1 Gram Altın
19FATMA BURCU KILIÇİZMİTŞehit Özcan Kan Fen Lisesi1 Gram Altın
20ABDULLAH CAN KARABOĞAKARTEPEKocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler1 Gram Altın
21SERAY SUDE ÇELİKKARTEPEKocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler1 Gram Altın
22YUSUF TALHA TEKEREKİZMİTŞehit Özcan Kan Fen Lisesi1 Gram Altın
23ŞEVVAL NAZ DİNÇGEBZEKanuni Sosyal Bilimler Lisesi1 Gram Altın
24MUSTAFA RÜZGARDERİNCE19 Mayis Anadolu Lisesi1 Gram Altın
25ENES ÇAĞLAYANGEBZEYücel Boru Fen Lisesi1 Gram Altın
     
DERECEYE GİREN EN YÜKSEK PUAN ALAN ORTAOKUL  GRUP  REHBER ÖĞRETMENİVERİLECEK ÖDÜLLER
1SEVİLAY ÖZDEMİR POLATKÖRFEZKörfezkent Emlak Konut Ortaokulu2 Tam Altın
2ALİ  ÇOŞKUNGEBZEGebze Mesude İşman Ortaokulu1 Tam altın
3MAKBULE ERTAŞKÖRFEZİgsaş Ortaokulu1 Yarım Altın
4SEMRA KARAKAŞ COŞKUNGEBZEOsmangazi Ortaokulu1 Gram Altın
5FUNDA BAYRAMİZMİTŞehit Selçuk Gökdağ Ortaokulu1 Gram Altın
6SİNAN CANPOLATDARICADarıca Mehmet Akif Ortaokulu1 Gram Altın
7SEVİNÇ KAYADERİNCEFatih Ortaokulu1 Gram Altın
8BAHAR ALKANGEBZEDumlupınar İmam Hatip Ortaokulu1 Gram Altın
9DÖNDÜ MACİTDARICADarıca Mehmet Akif Ortaokulu1 Gram Altın
10NEVZAT GÜÇYETMEZKÖRFEZİgsaş Ortaokulu1 Gram Altın
11İMDAT KESKİNÇAYIROVAİstiklal Ortaokulu1 Gram Altın
12FATMA KORKMAZ TOSUNDARICAŞehit Hasan Kaya Kız Imam Hatip Lisesi b1 Gram Altın
     
13ERHAN ASLANHANGEBZEGebze Emlak Konutları Ortaokulu1 Gram Altın
14YAKUP DURSUNGebzeMimar Sinan Ortaokulu1 Gram Altın
15EBRU AKGÜNGÖLCÜKDeğirmendere Uğur Mumcu Ortaokulu1 Gram Altın
16TURAN ŞİMŞEKKANDIRAKandira Anadolu İmam Hatip Lisesi BÜNYES1 Gram Altın
17ASLAN SALTAOĞLUDERİNCESırrıpaşa Ortaokulu1 Gram Altın
18YUSUF İTİKKÖRFEZİgsaş Ortaokulu1 Gram Altın
19ARZU YAMANKARTEPEHacı Halim Karslı Ortaokulu1 Gram Altın
20SUZAN ÇOMAKGEBZEGebze Muzaffer Altıntaş İmam Hatip Ortao1 Gram Altın
21YÜCEL DEMİRGEBZEGebze Emlak Konutları Ortaokulu1 Gram Altın
22ENGİN ERDOĞANDARICADarıca Süreyya Yalçın Ortaokulu1 Gram Altın
23AYTEN YAĞMURDARICAOsmangazi İmam Hatip Ortaokulu1 Gram Altın
24VİLDAN CANSIZGEBZEGebze Cumaköy Ortaokulu1 Gram Altın
25HATİCE TİRYAKİOĞLUGEBZEDumlupınar İmam Hatip Ortaokulu1 Gram Altın
      
DERECEYE GİREN EN YÜKSEK PUAN ALAN LİSE  GRUP  REHBER ÖĞRETMENİVERİLECEK ÖDÜLLER
1EKREM DİLCEKARTEPEKocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler2 Tam Altın
2ERDEM YILDIRIMKARTEPEKocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler1 Tam altın
3ÖMER YILMAZKARTEPEKocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler1 Yarım Altın
4AHMET CINDIRKARTEPEKocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler1 Gram Altın
5MEHMET AKİF ZORAKARTEPEKocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler1 Gram Altın
6AYŞE ÖZELKÖRFEZHereke Anadolu Lisesi1 Gram Altın
7MENDERES KIRİZMİTŞehit Özcan Kan Fen Lisesi1 Gram Altın
8KEVSER HÜLYA GÜNERİZMİTİzmit Evliya Çelebi Kız Anadolu İmam Hat1 Gram Altın
9AHMET KARLIÇAYIROVAŞehit İlhan Küçüksolak Anadolu Lisesi1 Gram Altın
10HACER BULUNİZMİT24 Kasım Anadolu Lisesi1 Gram Altın
11MUHAMMET ŞEHMUS ŞAHİNGEBZECumhuriyet Anadolu Lisesi1 Gram Altın
12HALİL ÇOBANKARAMÜRSELKaramürsel Alp Anadolu Lisesi1 Gram Altın
13YEŞEREN EZDİDARICADarıca Fen Lisesi1 Gram Altın
14İPEK  TELLİÇAYIROVAŞehit İlhan Küçüksolak Anadolu Lisesi1 Gram Altın
15ÖMER KESKİNLİKÖRFEZOruç Reis Anadolu Lisesi1 Gram Altın
16ERSİN TOPÇUDARICAŞehit Edip Zengin Anadolu Lisesi1 Gram Altın
17ABDULKADİR AVCIİZMİTMehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip1 Gram Altın
18AYŞEN ERDOĞANİZMİTCahit Elginkan Anadolu Lisesi1 Gram Altın
19GÜLSÜM YELKENKÖRFEZMed Marine Tuncer Şen Fen Lisesi1 Gram Altın
20DEMİRHAN ÖZDEMİRKARTEPEPirelli Anadolu Lisesi1 Gram Altın
21KADİR  YILDIZBaşiskeleServetiye Cephesi Anadolu Lisesi1 Gram Altın
22SEVİNÇ ÜNALİZMİT24 Kasım Anadolu Lisesi1 Gram Altın
23HANDAN GÖZEKİZMİTNuh Çimento Mesleki Ve Teknik Anadolu Li1 Gram Altın
24PAKİZE ATEŞ KARAKARAMÜRSELKaramürsel Akçakoca Anadolu İmam Hatip L1 Gram Altın
25YASEMİN ATİLLAGEBZEKanuni Sosyal Bilimler Lisesi1 Gram Altın
      
DERECEYE GİREN OKULLARÖDÜLLER
 ORTAOKULLİSE
1Fatih Ortaokulu – DERİNCEKocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi – KARTEPEBilgisayar
2İgsaş Ortaokulu – KÖRFEZŞehit Özcan Kan Fen Lisesi – İZMİTBilgisayar
3Şehit Hasan Kaya Kız Imam Hatip Lisesi bünyesinde ortaokul – DARICAİzmit Evliya Çelebi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi – İZMİTBilgisayar

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x