Altyapı ve Dere Islahı Çalışmaları Sürüyor « Bölge Haber Gazetesi

25 Mayıs 2022 - 00:57

Altyapı ve Dere Islahı Çalışmaları Sürüyor

Altyapı ve Dere Islahı Çalışmaları Sürüyor
Son Güncelleme :

11 Ocak 2022 - 8:21

102 views

Kaliteli hizmet anlayışıyla örnek proje ve yatırımlar gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü, Çayırova ilçesi Şekerpınar Mahallesinde içme suyu ve kanalizasyon altyapısı ile Kör (Yalak) deresinin ıslah çalışmalarını sürdürüyor.

2021 YILINDA ALTYAPI ÇALIŞMALARI

KBB İSU Genel Müdürlüğü, 2021 ve 2022 yılı yatırım programı kapsamında Çayırova ilçesinde ihtiyaç duyulan bölgelerde altyapı çalışmaları gerçekleştiriyor. 2021 yılında çeşitli mahallelerde içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hattı imalatı gerçekleştiren İSU Genel Müdürlüğü, yaptığı çalışmalar kapsamında 8,3 milyon lira harcama yaptı.

YENİ HASTANE BÖLGESİNDE ALTYAPI

2022 yılı yatırım programı kapsamında çalışmalarını sürdüren İSU, ilçeye bağlı Şekerpınar Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi ile yeni yapılacak Çayırova Devlet Hastanesi bölgesinde altyapı hatları yapıyor. Altyapı çalışmalarında Fatih Sultan Mehmet Caddesi ile hastane bölgesinde toplam 7 bin 300 metre uzunluğunda içme suyu hattı, 5 bin 350 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı, 25 metre uzunluğunda yağmursuyu hattı ve 65 metre uzunluğunda yatay sondaj çalışması gerçekleştirilecek. İmalat çalışmalarının devam ettiği bölgede, şimdiye kadar 2 bin 150 metre uzunluğunda içme suyu ve kanalizasyon hattı imalatı yapıldı. Kalan kısmın imalat çalışmaları hava şartlarına bağlı olarak ekipler tarafından devam ediliyor.

KÖR (YALAK) DERESİ ISLAH EDİLİYOR

Küresel ısınma ve iklim değişikliğine karşı yağmursuyu hattı ve dere ıslahı çalışmalarını da sürdüren KBB İSU Genel Müdürlüğü, ilçeye bağlı Şekerpınar Mahallesinde yer alan Kör (Yalak) deresinde ıslah çalışması gerçekleştiriyor. Taş kesit olarak ıslah edilen derenin düzenli akışının sağlanması, taşkınların yaşanmaması ve insan ile çevre sağlığı için tehdit oluşturmaması için toplam 1 kilometre uzunluğunda ıslah çalışması gerçekleştirilecek. Ayrıca, dere üzerinde yaya ve araç trafiğini sağlamak için 5 adet menfez yapılacak. Ekipler tarafından yapılan çalışmalarda Kör (Yalak) deresinin, 220 metre uzunluğundaki kısmının ıslahı tamamlandı. Derenin kalan kısmı ile menfezlerin imalatları, yatırım programı kapsamında devam edecek.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x