Altyapı Problemleri Gideriliyor « Bölge Haber Gazetesi

19 Mayıs 2022 - 14:47

Altyapı Problemleri Gideriliyor

Altyapı Problemleri Gideriliyor
Son Güncelleme :

22 Aralık 2021 - 11:21

126 views

Gebze Barış Mahallesinde Altyapı Problemleri Gideriliyor

2021 yatırım programı kapsamında Gebze ilçesine bağlı 15 mahallede altyapı çalışmaları gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü, ilçeye bağlı Barış mahallesinin bazı cadde ve sokakların altyapı problemlerini gidermek için yeni hat çalışmaları gerçekleştiriyor. İmalatı süren çalışmalarda toplam 4 bin 160 metre uzunluğunda altyapı hattı yenilenecek.

VİZYONER ÇALIŞMALAR

“Mutlu Şehir Kocaeli” hizmet anlayışı çerçevesinde abonelerine çağdaş ve modern işletmecilik hizmetleri sunan KBB İSU Genel Müdürlüğü, küresel ısınma ve iklim değişikliği ile birlikte meydana gelen anı yağışlara karşı yağmursuyu hatları ve dere ıslahları, kuraklık tehlikesine karşı da kayıp kaçakların azaltılması için içme suyu hatlarının yenilenmesi yatırımları gerçekleştiriyor. Olumsuz hava şartlarının ağırlaşmasına rağmen yatırım çalışmalarına Kocaeli genelinde devam eden İSU Genel Müdürlüğü, Gebze ilçesine hayat katacak çalışmalar gerçekleştiriyor. 2021 yılı yatırım program kapsamında ilçenin 15 mahallesinde, 41 milyon lira yatırım bedeliyle toplam 61 km uzunluğunda altyapı hatları ve dere ıslahları ile su deposu ve fosseptik çalışmaları gerçekleştirerek işletmeye aldı.

YAĞMURSUYU ÇALIŞMALARI

İlçede yatırımlarını program çerçevesinde sürdüren İSU Genel Müdürlüğü, Barış Mahallesinin bazı cadde ve sokaklarında yaşanan altyapı problemlerini gidermek için çalışma başlattı.1830 sokakta başlayan ve 1827/1 sokakta devam eden çalışmada, 1000 mm çapında betonarme boru kullanılarak toplam 360 metre uzunluğunda yağmursuyu hattı imalatı gerçekleştirilecek. Şu ana kadar 100 metre uzunluğunda yağmursuyu hattı tamamlandı; geri kalan kısmın imalat çalışmaları sürüyor.

İÇMESUYU VE KANALİZASYON ÇALIŞMALARI

Çalışma kapsamında ayrıca kanalizasyon ve içme suyu hatları da yenilenecek. Yeni yerleşim alanları ile birlikte nüfusu önemli oranda artan bölgenin ihtiyaçlarını karşılamak için Hayrı Macar, Barış ve Ezgi caddeleri ile 1837, 1834,1835,1836,1832 sokaklarında 300 mm çapında beton boru kullanılarak toplam 2600 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı yapılacak. Ayrıca, Hayrı Macar ve Barış Caddelerinde 100, 150 ve 250 mm çaplarında düktil font borular kullanılarak, toplam 1200 metre uzunluğunda içme suyu hattı imalatı da gerçekleştirilecek.

2022’DE ÖNEMLİ YATIRIMLAR

Barış Mahallesinin altyapı yenileme çalışmaları hava şartlarına bağlı olarak sürecek. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ve kazı alanın çökme sürecinin ardından üstyapı çalışmaları da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek. Öte yandan Gebze ilçesinde altyapı yenileme çalışmaları 2022 yılında da sürecek. Yatırım programı kapsamında; Gebze ilçesinin 15 mahallesinde 90 milyon lira bedel ile toplam 109 km uzunluğunda içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hattı ile dere ıslahı yapılacak. Ayrıca 3 adet içme suyu deposu, 2 adet atıksu terfi merkezi, 1 adet içme suyu terfi merkezi, 1 adet ileri biyolojik atıksu arıtma tesisi ve 1 adet içme suyu arıtma tesisi olmak üzere çeşitli yatırımlar gerçekleştirilecek.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x