Altyapı hatları temizleniyor « Bölge Haber Gazetesi

23 Ocak 2022 - 12:54

Altyapı hatları temizleniyor

Altyapı hatları temizleniyor
Son Güncelleme :

14 Aralık 2021 - 13:02

39 views

ALTYAPI HATLARI TEMİZLENİYOR, KAZI ALANLARI DOLDURULUYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü, Kocaeli’ nde etkili olan yağış nedeniyle yağmursuyu ve kanalizasyon hatlarının düzenli akışını sağlamak için altyapı hatlarının temizlikleri ile altyapı kazı alanlarının dolgu çalışmalarını gerçekleştiriyor.

HATLAR TEMİZLENİYOR

Kocaeli, yeni haftaya yağmur ile başladı. Hafta boyunca devam etmesi beklenen ve yer yer etkili olan yağışa karşı KBB İSU Genel Müdürlüğü, altyapı hatlarının temizlik çalışmalarını gerçekleştiriyor. İl genelindeki işletme ekipleri, yağmursuyu ve kanalizasyon hatları ile yağışların toplandığı mazgal ve ızgaralar yanı sıra dere ve menfezlerin düzenli çalışması için temizlikler yapılıyor. Yağışların getirdiği alüvyon ve malzemelerden temizlenen altyapı hatları ile mazgal ve ızgaraların düzenli akışı sağlanıyor. Çıkan malzemeler döküm alanlarında depolanıyor. Periyotlar halinde temizlik yapan İSU Genel Müdürlüğü ekipleri, ani yağışlar nedeniyle su birikintisi olan yerlere de anında müdahale ederek ızgaraların düzenli akışını sağlıyor.

KAZI ALANLARI DOLDURULUYOR

Öte yandan yatırım programı kapsamında Kocaeli genelinde altyapı çalışmalarını sürdüren İSU Genel Müdürlüğü, yağış nedeniyle çökme meydana gelen kazı alanlarında dolgu çalışmaları gerçekleştiriyor. Altyapı çalışmaları devam eden yerlere ekipler tarafından, dolgu malzemeleri ile kazı alanları doldurularak araç ve yaya trafiğinin düzenli akışı sağlanıyor.