Aksu  “İlkemiz barış ve kardeşlik” « Bölge Haber Gazetesi

17 Ocak 2022 - 12:20

Aksu  “İlkemiz barış ve kardeşlik”

Aksu  “İlkemiz barış ve kardeşlik”
Son Güncelleme :

02 Mayıs 2019 - 21:30

Saadet Partisi Çayırova ilçe başkanlığı 31 Mart 2019 Mahalli seçimlerini değerlendirmek üzere bir araya geldi. Çayırova Belediyesi kültür salonunda gerçekleşen, meclis üyesi adayları ve çeşitli teşkilat kademelerinde görevli kişilere teşekkür sertifikasının verildiği programa Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik de katıldı.  Toplantıda “birlik, beraberlik, kardeşlik  duyguları” vurgulandı

 

 

AKSU’DAN “KARDEŞLİK” VURGUSU

Geride bıraktığımız 31 Mart 2019 Mahalli Seçimlerinde kavga ve gerilimden uzak, dürüstlük ve kardeşlik sloganı üzerinden etkili bir seçim kampanyası yürüttüklerini ifade eden Saadet Partisi Çayırova Belediye Başkan Adayı Yusuf Aksu ‘Bu seçim tüm millet olarak unuttuğumuz çok önemli bir şeyi hatırlattı. Milletimiz kardeşlik ve sevgiye aç ve hasret kalmış. Bu değerlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç varmış’ dedi.  Programın açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Çayırova Belediye Başkan Adayı Yusuf Aksu ‘Bütün teşkilat kademelerimizle birlikte tüm şartların aleyhimize olduğu böylesi bir ortamda gerçekten samimi ve üstün gayretler ortaya koyarak etkili bir seçim süreci geçirdik. Gerek meclis üyesi adaylarımız gerekse teşkilat mensuplarımıza gösterdikleri fedakârlık ve çalışmalarından ötürü ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

 

ÇELİK: “KİN VE NEFRET DİLİNİ    KABUL ETMİYORUZ”

İl Başkanı Nurettin Çelik; yaptığı değerlendirmede “Milli Görüş’ün kurulduğu günden bugüne gelen siyasetteki ilkelerinden olan çatışma değil diyalog, ötekileştirme değil hoşgörü ve saygı, adil ve eşit haklara sahip olmak değerlerini Saadet Partisi olarak tüm seçimlerde olduğu gibi bu seçimlerde de her zaman ön planda tuttuk. İktidar kanadı her seçim olduğu gibi bu seçimde devletin gücünü arkasına alarak, medya gücünü de bunlara ekleyerek Saadet Partisine karşı bir linç kampanyası oluşturdular. Vatandaşın düşünmesine fırsat vermeden eşi benzeri görülmemiş asılsız ve ölçüsüz iftiralar atarak kavga ortamı oluşturdu ve kamuoyunda muhalefetin tamamına karşı olumsuz bir algı oluşturdular. Hatta bu kavga ve nefret dili Malatya’da Saadet Partili 2 görevlinin partizan teröristler tarafından katledilmesine bile yol açtı. Bunun sonucunda 10 çocuk yetim kaldı. Milletimizin arasına kin ve nefret tohumları eken bu siyaseti dilini asla kabul etmiyoruz.”diye konuştu.

ÇELİK’TEN AKSU’YA SERTİFİKA

Çelik sözlerini, ‘Biz bu ülkenin bölünmez bütünlüğü ve tam bağımsız olmasından yanayız. Tüketen değil üreten bir Türkiye istiyoruz. Hamasi söylemlerle ülke yönetilmez. Bugün Türkiyenin en büyük problemi hamasetle günü geçiren siyasilerdir. Ülkemizin sorunları farklılıklarımız değil üretmeyen ve tamamen borca dayalı bir model uygulanmasıdır. Umarım iktidar yöneticileri kavga ve nefret dilini bırakır ve kardeşlik bağlarını güçlendirerek üretim ekonomisiyle milletimizin sorunlarına çare üretirler’ şeklinde sonlandırdı. Program daha sonra teşkilat kademelerinde görevli olanlara teşekkür sertifikası verilerek son buldu. Yusuf Aksu’ya sertifikasını il başkanı Nurettin Çelik takdim etti.

 

BENZER HABERLER