8 Mart’a Özel Tiyatro « Bölge Haber Gazetesi

5 Temmuz 2022 - 05:55

8 Mart’a Özel Tiyatro

8 Mart’a Özel Tiyatro
Son Güncelleme :

10 Mart 2022 - 8:54

114 views

İzmit Belediyesi Ve Marmara Koleji İş Birliğiyle

8 Mart’a Özel Tiyatro!

Kocaeli Marmara Koleji özel bir etkinliği ev sahipliği yaptı. İzmit Belediyesi’nin organizasyonuyla Prof. Dr. Türkan Saylan’ın hayatını anlatan “Türkan” adlı tiyatro oyunu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel Marmara Koleji konferans salonunda, binlerce kadın izleyiciyle buluştu.

Bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu sosyal sorumluluk projeleriyle dikkati çeken Kocaeli Marmara Koleji, özel bir etkinlikle çok sayıda kadın misafiri ağırladı. İzmit Belediyesi’nin organizasyonuyla Prof. Dr. Türkan Saylan hayatını anlatan “Türkan” adlı tiyatro oyununa ev sahipliği yapan okul, çok sayıda kadın izleyicinin bu oyunu izlemesine vesile oldu.

Prof. Dr. Türkan Saylan’ın hayatının tüm kadınlara ışık tutması amacıyla düzenlenen etkinlikte İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel birer konuşma yaptı. Yönetmenliğini Burak Soytemiz’in yaptığı, tiyatro oyuncusu Deniz Değirmenci’nin oynadığı tek kişilik oyun, izleyicilerden büyük beğeni topladı.

YORUM YAP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments