Çayırova’da meclis başkanı kim oldu? « Bölge Haber Gazetesi

25 Ocak 2022 - 17:04

Çayırova’da meclis başkanı kim oldu?

Çayırova’da meclis başkanı kim oldu?
Son Güncelleme :

01 Temmuz 2019 - 23:06

Çayırova’da Temmuz Meclisi tamamlandı. Çayırova Belediye Meclis Üyeleri Temmuz Ayı Oturumunu dün tamamlandı. Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin izinli olması nedeniyle Meclis’e Saadettin Arıkboğa başkanlık etti.

KOÇ: “KAZANAN DEMOKRASİ OLDU”

Gündem dışı ilk söz alan isim CHP Belediye Meclis Üyesi Halis Koç oldu. Koç, “Güneydoğu ve diğer bölgelerde şehit düşen askerlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar dilerim. Ayrıca tekrarlanan İstanbul seçimlerinde kazanan Ekrem İmamoğlu’nu kutlarım. Kazanan demokrasi oldu. Bizlerde CHP Grubu olarak yaşasın demokrasi diyoruz.” dedi. Koç ayrıca mahallerde düzenlenen halk meclislerinde soru cevap ve yerel sorunların gündeme yeterli olarak getirilmediğine şahit olduk. O mahallerde her vatandaşın sorularına cevap verilmesini beklerdik.”dedi. Meclis Başkanvekili Arıkboğa son yapılan mahalle seçimlerin İstanbul seçimleri ile çakışmasından siyasi anlamda bir gündem olmaması için hassasiyet gösterildiğini ifade etti.

RAHMAN GÜLER PARKI’NA ÖNERGE…

Koç’un konuşmasının ardından önergelere yer verildi. Önergeler arasında Özgürlük Mahallesi İstiklal Caddesi üzerindeki Rahman Güler Parkı’nın isminin Özgürlük Parkı olması yönünde bir önerge verildi. İyi Partili Deniz Kolo tarafından “İlçeye yapılacak devlet hastanesinin yeri ile ilgili ve “ Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili ortaya çıkarılan bir mağduriyet var mıdır?” şeklinde iki önerge meclise sunuldu. Önergelerin ardından gündem maddelerine geçildi. İlk madde olarak mülkiyeti belediyeye ait hisse satışlarında uygulanacak taksit sayısının 48 ay olarak belirlemesine yönelik kararın revize edilmesi geldi. Bu gündem maddesi tekrar komisyona yönlendirilmesi oy çokluğu ile kabul edildi. Plan ve Bütçe Komisyonu’nda tekrar görüşülerek meclise gelecek. Belediyenin spor işleri müdürlüğü için hazırlanan görev ve çalışma yönetmeliği ve bazı müdürlüklerin görev ve çalışma yönetmeliklerinde yapılan revize ikinci gündem maddesi meclis üyeleri tarafından görüşüldü. Komisyonda yapılan çalışma oy birliği ile kabul edildi. Son maddede Özgürlük Mahallesi’nde ki Rahman Güler Parkı’nın isminin değiştirilmesine ilişkin madde komisyona görüşülmek üzere sevki oy birliği ile kararlaştırıldı. Çayırova Belediyesi Meclisi Ağustos ayında yaz tatili nedeniyle toplanmayacak ancak bir sonraki meclis 3 Eylül salı günü yapılacak.

BENZER HABERLER