İSU Genel Müdürü Sağlık Çelik köprünün konulmasını yerinde inceledi. « Bölge Haber Gazetesi

8 Aralık 2021 - 12:13
SON DAKİKA

İSU Genel Müdürü Sağlık Çelik köprünün konulmasını yerinde inceledi.

İSU Genel Müdürü Sağlık Çelik köprünün konulmasını yerinde inceledi.
Son Güncelleme :

05 Ekim 2021 - 11:59

KARTEPE EŞME MADEN DERESİ KÖPRÜSÜ SAHİLİ BİRLEŞTİRECEK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü, Kartepe ilçesi Eşme Mahallesindeki Maden deresi üzerinde iki yakayı birleştirmek ve yaya ulaşımını sağlamak için çelik köprü inşa ediyor. Fore kazık imalatı tamamlanan ve çelik yapısı üzerine konulan köprü, kısa bir süre içinde bölgede yaşayan vatandaşların hizmetine alınacak.

EŞME’DE BİRÇOK DERE ISLAH EDİLDİ.

Sapanca gölü kıyısında kurulan ve ayvası ile ünlü olan Kartepe ilçesine bağlı Eşme Mahallesinde son dönemlerde yoğun sağanak yağışlar etkili olmaktadır. KBB İSU Genel Müdürlüğü de, yüzey sularının aktığı Eşme mahallesinin D100 karayolu altı ve üstünden geçen Maden, Yukarı ve Topağaç derelerinin düzenli akışını sağlamak için ıslah çalışmaları gerçekleştirdi. Islah çalışmaları ile birlikte dereler, bölgede yaşayan vatandaşlar için tehdit oluşturmayacak hale getirildi.

İKİ YAKA BİRLEŞECEK

İSU Genel Müdürlüğü, Sapanca gölüne akan Maden deresinin Eşme Mustafa Karacaoğlu Sokak ile Limandere Sokakları arasında bağlantıyı sağlamak için köprü yapıyor. Geçtiğimiz aylarda başlanılan yapım çalışmalarında fore kazıklar çakıldı. Sahili birbirine bağlayacak olan köprünün çelik yapısı da üzerine konuldu. 24 metre açıklığındaki çelik köprü, kısa bir süre içinde tamamlanarak vatandaşların hizmetine alınacak. Sahildeki iki yakayı birleştiren Maden deresi köprüsü, engelli vatandaşların da araçları ile rahat kullanabilmesi için tasarlandı.

BENZER HABERLER