2022 Çıtayı Yükseltecekler « Bölge Haber Gazetesi

23 Ocak 2022 - 12:41

2022 Çıtayı Yükseltecekler

2022 Çıtayı Yükseltecekler
Son Güncelleme :

10 Aralık 2021 - 22:17

158 views

Kurulduğu günden beri öksüz, yetim, fakir ve dar gelirlinin umudu olan İyilik Kervanı, yeni yıla yönelik hedef belirledi. İyilik Kervanı 2022’de çıtayı daha da yükselteceklerini belirten Kurucu Başkan Asiye Gül;

“ Bugün mahalle başkanlarıyla  yılın son mali toplantısını yaparak, ekip arkadaşlarıyla yeni yılın startını verirken yeni  hedeflerimizi belirledik.  Allah nasip ederse 2022 yılında daha çok fazla  kitle ile ”Biz de varız yanındayız ” diyen kardeşlerimizle beraber  umut olmaya devam edeceğiz. ” dedi. 

Mahalle başkanlarına küçük hediyeler vererek ekip arkadaşlarını ödüllendiren Asiye Gül; ”2021 yılını İyilik Kervanı olarak dolu dolu geçirerek yetimin,  mazlumun umudu olduk.  Bir yandan üniversiteye giden öğrencilerimize  burs  sağlayıp , diğer yandan  orta öğrenimdeki öğrencilerimize  forma,  kırtasiye  desteğinde bulunduk. İhtiyaç sahibi ailelerimize  gıda , odun,  kömür sağladık.  Engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye,  hasta yatağı,  medikal ürünler ulaştırdık.  Yetim kızlarımıza çeyiz desteği vererek  umut olduk .  Yağmurdan , çamurtan bıkmadık,  koronavirüsünçalışmalarımıza  engel  görmedik. Kervanın gene başındayız,  gece gündüz umut olmak için koşan bir ekibiz. Kervanımıza destek olan tüm güzel yürekli kardeşlerimizden, hayırseverlerimizden  Rabbim razı olsun. 2022 yılında ise çok daha  bir geniş alana yayılacak, öksüzün, yetimin, garibanın yanında olmaya bütün gücümüzle gayret edeceğiz. ” dedi.