1 yıllık faaliyet bilançosu…. « Bölge Haber Gazetesi

18 Ocak 2022 - 19:03

1 yıllık faaliyet bilançosu….

1 yıllık faaliyet bilançosu….
Son Güncelleme :

24 Ocak 2020 - 1:40

Geçtiğimiz yıl Darıca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 27 alanda açılan kurslarda 14 bin 543 kişiye eğitim verildi.

EN ÇOK TALEP HİJYEN EĞİTİMİ
Darıca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2019-2020 eğitim yılı ikinci dönem değerlendirme toplantısı yapıldı.  Dudayev Parkı  Teras Kafe’de düzenlenen toplantıda bilgilendirmede bulunan Darıca  Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Özdağ 2019-2020 eğitim yılında  27 alanda açılan kurslarda 5044 erkek, 9499 kadın olmak üzere toplam 14 bin 543 kişiye eğitim verildiğini söyledi.

Özdağ, yiyecek içecek hizmetlerine 230, hijyen eğitimine 510, Güzellik ve Saç Bakım Merkezine 50, Kuyumculuk Teknolojisine 50, Çocuk gelişimi ve eğitimine 100, Giyim ve Üetim Teknolojisine 1050, Seramik ve Cam Teknolojisine 130, Muhasebe ve Finansman Kursuna 240, Bilişim Teknolojileri Kurusuna 280, EKPSS Kurslarına 12, Sanat ve Tasarım Kurslarına 160 kursiyerin eğitim aldığını bilgilerini aktardı. İstihdama yönelik kursların ilk sırada geldiğinin altını çizen Darıca  Halk Eğitim Merezi Müdürü Süleyman Özdağ, ” Bu kurslardan herhangi birine katılan kursiyer almış oldukları sertifikalarla iş bulabilmektedir.” dedi. Yabancı uyruklu özellikle Suriyeliler içinde Türkçe Eğitim Kursu açıldığını belirten Özdağ, “Kurum içive kurum dışında 13 kurs açılmış, erkeklerden 95, kadınlardan 80 kişi katılım göstermiştir. Toplam kursiyer sayısı 175’dir.
KAYMAKAM KARAMAN’DAN TEBRİK

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman’da toplantıda yaptığı konuşmada başarılı çalışmalara imza atan Halk eğitim merkezinin ilçeye yakışan yeni bir binaya kavuşması için çalışma başlattıklarını bu projenin yakın zamanda hayata geçirileceğinin altını çizerek başarılı çalışmalarından dolayı halk eğitim merkezi çalışanlarını tebrik etti.

CAĞ KEBABI KURSU

Öte yandan Darıca Kaymakamı Karaman,  Halk Eğitim Müdürlüğü’nün yeni dönemde cağ kebabı yetiştiren kurs açılacağını müjdeledi.  Kaymakam Karaman ilçede yer alan cağ kebabı işletmelerinin çevre illerde tanındığını bu il ve ilçelerden cağ kebabı yemek için çok sayıda insanın Darıca’ya geldiğine dikkat çekti. Kaymakam Karaman konuyla ilgili olarak ’’Önemli bir markamızı algımızı İstanbulun, bölgemizin ve ülkemizin gündemine getirmek istiyoruz. Biliyorsunuz ki Cağ kebabının merkezi Erzurum. Ancak İstanbul’da bir çok insan bu kebabı yemek için Darıca’ya geldiklerini söylüyor. Biz Darıca’yı Cağ Kebabı ile gündeme taşıyacağız.”dedi

 

 

 

Darıca İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından dün sabah Darıca Belediyesi’ne ait Teras Cafe’de yıl sonu değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Süleyman Özdağ Darıca Halk Eğitim Müdürü

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman ilçeye cağ kebabı kursu açılacağını müjdeledi

BENZER HABERLER